17 Ekim 2016 Pazartesi 23:50
Findeks kredi notu nasıl öğrenilir 5 adımda pratik!
Bankalardan kredi çekmek için kredi kayıt bürosu tarafından kredi notunu öğrenmek isteyen vatandaşlara Findeks hizmeti aktifleştir ile renk finansal durumları hakkında bilgi edinmeleri amacıyla sorgulama yapmalarına olanak sağlamıştır. Findeks kredi notu öğrenme işlemi hakkında merak edilen detaylar haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

 Findeks kredi notu öğrenme servisinden yararlanmak isteyen vatandaşlar öncelikle siteye giriş yapıp TC kimlik numarası ile kayıt yaptırmalıdırlar.Kayıt işlemleri sırasında Sadece TC kimlik numaranız ve Telefon numaranız istenmektedir .Bu bilgileri doğru olarak girdikten sonra giriş yapabiliyor ve kredi puanı risk raporu çek raporu gibi seçeneklerden Kredi puanlarınızı görebiliyor Türkiye genelindeki not ortalamasında Bulunduğumuz yeri öğrenebiliyorsunuz.

 Findeks kredi notu giriş yaptıktan sonra aldığınız puan Türkiye'nin kredi puanı ortalamasının altında yada üstünde olabilir .Kredi kayıt bürosu yıllardır vatandaşların bankaya giderek öğrendikleri kredi puanını şimdilerde internet aracılığı ile Online olarak vatandaşlara sunarak büyük kolaylık sağlamıştır .

Yeni Bayilik Vereceği Kişileri Kredi Notuyla Tanıyor: Eylül ayında itibaren 321 bin, ekimde ise 350 bin kişinin Findeks'ten kendi notunu sorguladığını, 140 bin işletme sahibinin de satış yaptığı kişilerin notunu talep ettiğini belirten Akdeniz, "Kendi notunu talep edenlerin büyük bölümü alışverişte kullanmak için istiyor. Başkasının notunu talep edenler ise büyük oranda bir ürün satanlar. 140 bin kişinin notunu 3. kişiler talep etti ama 110 bin kişi notunu vermeyi kabul etti" dedi.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş