04 Kasım 2016 Cuma 12:11
FETÖ Temizliğinde Sıra İmamlarda Birçoğunun İşine Son Verildi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Doğu  ve Güneydoğu’da  yüzlerce imamın görevine son vereceği öğrenildi.Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Doğu ve Güneydoğu’da terör örgütüne destek veren  imamları   görevden uzaklaştırılacağı ,büyük bir temizlik yapacağı  öğrenildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı terör örgütüne destek verdiğini tespit ettiği imamları görevden uzaklaştırıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın  yaptığı çalışmalar neticesinde Doğu ve Güneydoğu’da hizmet veren imamların bölücü terör örgütü PKK’ya destek verdikleri  öğrenildi. Diyanet terör örgütü ile bağlantıları tespit edilenbu  imamların açığa alınmasına  karar verdi.
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in  konu ile ilgili resmi açıklama yapması bekleniyor.

FETÖ Temizliğinde Sıra İmamlarda Birçoğunun İşine Son Verildi

Diyanet İşleri Başkanlığı  darbe girişimi soruşturması kapsamında 2 bin 560 personeli görevden uzaklaştırdı.Diyanet merkez ,taşra ve yurt dışı teşkilatında görev yapan personelden aralarında 3 il müftü yardımcısı,19 ilçe müftüsünün olduğu 620 kişinin işine son vermişti .

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın  şimdi ise Güneydoğu ve Doğu’da terör örgütüne  destek veren imamları görevden uzaklaştırmaya hazırlandığı öğrenildi .Diyanet’in yaptığı çalışmalar neticesinde Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan  bazı imamların terör örgütüne destek verdiğinin tespit edildiği ve bu nedenle yüzlerce imamın görevden uzaklaştırılmasına karar verildiği belirtildi.

Konu ile ilgili önümüzdeki günlerde Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in bir açıklama yapacağı tahmin ediliyor.Diyanet 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında 2 bin 560 personeli görevinden uzaklaştırmıştı.
 

Yorumlar

Google+'da Paylaş