21 Aralık 2016 Çarşamba 11:54
FETÖ Temizliği Devam Edecek mi?Kamudan İhraçlara Devam mı?
 15 Temmuz darbesi ardından milyonlarca memur kamudan ihraç edildi. Şimdi vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında kahkahalar ile meslekten ihraçlar devam edecek mi sorusu yer alırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından konuya açıklık getirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, terör üyesi memurların çok büyük bir ölçüde kamudan temizlendiğini ancak halen kurumlar içinde örgüt üyesi elemanların bulunduğunu açıkladı .40 yıldır kamu içindeki tüm kadrolara sınıf paralel yapı ile mücadele en kısa bir süre içerisinde bitmeyeceğini mağdurum diyen herkese kapılarının açık olduğunu söyleyen bakan Müezzinoğlu ihtiyaçların bundan sonraki süreçte daha az rakamlarla devam edeceğini bildirdi.

Kaç Kişi İhraç Edildi

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilan edilen OHAL kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu da görevli 86 bin 308 memur, mesleklerinden ihraç edildi. Bakan Müezzinoğlu, yaptığı açıklamasında 35 bin 341 kişinin de açığa alındığını belirterek 121 bin 640 kişi hakkında işlem yapıldığını belirtti.

İhraçlar Sürecek Mi?

Çalışma ve Sosyal Gübenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamalardan yola çıkılacak olursa olası herhangi bir KHK ile kamudan ihraç edileceklerin sayısı düşük miktarda olacak.

Son Güncelleme: 21.12.2016 11:58
Yorumlar

Google+'da Paylaş