18 Ekim 2016 Salı 20:19
Facebook ücretli mi oluyor giriş ücreti mi alınacak merak ediliyor!
Sosyal medya deyince akla gelen ilk isim olan Facebook yeni uygulaması olan Workplace ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Bu uygulama sayesinde işverenler artık şirketleri için çeşitli organizasyonlar yapmak adına Facebook'a kullanma imkânına sahip olabilecekler.

 Yediden yetmişe herkes tarafından kullanılan Facebook Workplace uygulaması sosyal medya platformu olup çok tercih edilmesi ile birlikte ticari iletişime de el atmayı başardı .Facebook tarafından kullanıcılara sunulan ve Workplace isimli yeni uygulama iş arkadaşlarının birbirleriyle iletişimi ve işbirliğini artırmasını planlıyor yeni uygulamada .Gruplar canlı video haber akışı sohbet gibi Facebook uygulamaları ve organizasyon içindeki iletişim güçlenmesi vaat ediliyor.
Workplace uygulaması ile daha çok ofisi olmayan sahada çalışan elemanlar esas alınmış aktif olarak bin organizasyonun şimdiden kullanıldığı uygulamada  daha önce "İşte Facebook" olarak biliniyordu. Toplam olarak 100 binden fazla iş grubunun kurulduğu uygulama en çok Hindistan, ABD, Norveç, İngiltere ve Fransa'da kullanılıyor. Facebook, tüm şirket ve organizasyonlara açık olan uygulaması için ücretlendirmeyi de belirledi.
 
Ne kadar ücret istiyor?
-Binin altında çalışanı olan şirketler, çalışan başına 3 dolar ödeyecek.
-1001-10000 kişi çalıştıran şirketler her bir çalışan için 2 dolar ödeyecek.
-10000'den fazla çalışana sahip olan şirketler ise kişi başına 1 dolar ödeyecek.
Yeni uygulamanın şirketlere birçok avantaj sağlayacağını söyleyen Facebook CEO'su Zuckberg, şirket olarak "çok olumlu" geri dönüşler aldıklarını açıkladı.
 
Son Güncelleme: 18.10.2016 20:31
Yorumlar

Google+'da Paylaş