05 Ocak 2017 Perşembe 11:33
Evinin Satışını Engellemek İçin Bomba İhbarı Yaptı
 İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde yaşanan olay bu kadar da olmaz dedirtti.Karşıyaka’da  bir ay içinde aynı iş hanı ile ilgili  yapılan  iki kez asılsız bomba ihbarının altından ilginç bir gerçek ortaya çıktı.

İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde  bir İşhanı ile ilgili asılsız bomba ihbarının altından çıkan  gerçek  duyanları hayretler içinde bıraktı. Asılsız bomba ihbarı yaptığı gerekçesi ile gözaltına alınan  A.U ‘nun  evinin haciz yolu ile satışına mani olmak için icra müdürlüklerinin bulunduğu iş hanına bomba ihbarı yaptığı öğrenildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 66 yaşındaki A.U  adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Karşıyaka İlçesinde çarşıda bulunan Vakıflar  İş Hanı’na 2 Aralık ve 27 Aralık’ta  bomba konulduğu yönünde ihbar yapıldı. İhbarı  değerlendiren  polis harekete geçti  .Yapılan ilk bomba ihbarında yanlızca bomba konulduğu ikinci ihbarda da "Suriye’de öldürdüğünüz IŞİD’cilerin hesabını vereceksiniz" şeklinde ifadeler kullanıldı .İhbar üzerine polis iş hanı ve çevredeki binalarda bulunanları tahliye etti ve iş hanında bomba aradı. Bomba imha ekipleri ve özel eğitimli köpeklerle iş hanında yapılan  aramada herhangi bir bomba düzeneğine rastlanmadı.

İhbarla ilgili inceleme çalışmaları yapan  Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, bomba ihbarının ankesörlü bir telefondan yapıldığını tespit etti.Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler  asılsız ihbarı yapan kişinin 66 yaşındaki A.U  olduğunu  belirlediler .Polisin gözaltına aldığı A.U’nun ifadesinde ilginç bir gerçek  ortaya çıktı. A.U  verdiği ifadede  50 bin lira borcu olduğunu ve evine haciz geldiğini , haciz işlemlerini durdurmak için  icra müdürlüklerinin olduğu iş hanına bomba ihbarı yaptığını ifade etti. A.U emniyetteki işlemleri sonrasında  adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Son Güncelleme: 05.01.2017 11:35
Yorumlar

Google+'da Paylaş