04 Aralık 2016 Pazar 10:39
Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Yeni Haber!Müezzinoğlu Açıkladı
 Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili hazırladığımız sayfamızda erken emeklilik hayali Kuran vatandaşlar aradığı bilgilere ulaşabilirler esnaf ve çiftçiler için SGK yapılandırılması için başvurular gerçekleştirildi. SGK yapılandırılması 25 Kasım Cuma günü sona erdi. Ancak emeklilikte yaşa takılanlar için yeni bir kaç formül çıkarılacak işte haberin detayları...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu SGK yapılandırılmasının yapılacağını açıkladı. 25 Kasım Cuma gününe kadar başvuruların kabul edildiği SGK yapılandırılmasında yararlanamayan emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar için yeni formül üretildi. Emekliliğine birkaç yıl kalması nedeniyle daha yıllarca beklemek zorunda kalan 5 milyona yakın kişi bulunuyor.Bir işte bir süre çalıştıktan sonra hastalanan ya da sakat kalan binlerce kişi var.


Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Yeni Haber!Müezzinoğlu Açıkladı

Bu kişilerden yüzde 60 oranında iş gücü kaybı olanlar ile sürekli başkasının bakımına muhtaç derecede malul olanlar yaşı beklemeden erken emekli olabiliyor. Bunun için 10 yıl sigorta, 1800 gün prim ve en az yüzde 60 oranında iş gücü kaybı şartı aranıyor. İş gücü kaybının yüzde 60’ı aştığı ve malullüğü SGK Sağlık Kurulu tarafından onaylanan kişilere 971 lira maaş bağlanıyor.

​SGK prim yapılandırmasında son günün ne zaman olduğu merak ediliyor. Bakan Mehmet Müezzinoğlu SGK yapılandırması hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu bugüne kadar 26 milyar liralık SGK borcunun yapılandırıldığını söyledi. Ayrıca Müezzinoğlu çiftçi ve esnafın 25 Kasım gününe kadar başvuruların alınacağını açıkladı.

Son Güncelleme: 04.12.2016 10:43
Yorumlar

Google+'da Paylaş