06 Şubat 2017 Pazartesi 17:10
Emekliye Promosyon Ne Zaman Yatırılacak?Maaşa Göre Promosyon Parası

Emeklilerin heyecanla beklediği emekli promosyon şartları ve tarihleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekliye promosyon için imzalar atıldı. Yaklaşık 12 milyon emekliye promosyon için ilk imza geçtiğimizi günlerde Ziraat Bankası ile SGK arasında atıldı. Sürece kamu bankalarının değil, özel bankaların da katılması bekleniyor. Promosyon ödemelerine en geç Mart ayında başlanacak ve ödemelere Nisan ve Mayıs aylarında da devam edilecek.

Promosyon ödemesi alacak olan bir emeklinin istediği bankayı tercih edebilecek. Banka, 3 yıllık dönem için; maaşı bin liranın altında olanlara 300 lira, maaşı bin ile 2 bin lira arasında olanlara 375 lira, maaşı 2 bin liranın üzerinde olanlara ise 450 lira promosyon ödemesi yapacak. Ek olarak, bankalar emeklilere bu tutarın altında ödeme yapamayacak, ancak isterse daha yükseğini verebilecek.

Promosyon ödemelerine en geç Mart ayında başlanacak ve ödemelere Nisan ve Mayıs aylarında da emeklilerin banka hesabına yatırılacak şekilde devam edecektir. Önemli bir detay ise, emeklilerin 3 yıllık ödemelerinin hepsinin tek seferde yani yaklaşık olarak 4.6 Milyar TL promosyon ödemesi yapılacak.

Emeklilerin seçtikleri bankalara 3 yıl taahhüt vermeleri ve bu bankada 2 adet otomatik ödeme talimatının bulunması gerekiyor. Eğer kişiler bu şartların hepsini kabul eder ve yerine getirirse her emekli istediği bankadan promosyon ödemesi alabilecek. Geçtiğimiz günlerde  özel bankalardan maaşını alan emekliler telaşa düşmüştü. Özel bankaların da promosyon verebileceği açıklamalarından sonra herkes rahat bir nefes aldı. Şimdi emekliler sabırsızlıkla emeklerinin karşılığı olan promosyonlarını bekliyor. 

 

Son Güncelleme: 06.02.2017 17:12
Yorumlar

Google+'da Paylaş