26 Kasım 2016 Cumartesi 16:26
Emeklilere promosyon ödemesi ne zaman yapılacak açıklandı!
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu , emeklilere promosyon ödemesinin 1 ay içinde hallolabileceğini söyledi.
Pek çok emeklinin merakla beklediği promosyon ödemesi ne zaman  yapılıyor? cevabı ve daha fazlası haberimizde..

Bakan Müezzinoğlu emeklilere verilecek olan banka promosyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan,"Sayın Başbakanımıza tabloyu sundum. Kanaatim odur ki önümüzdeki bir ay içinde Sayın Başbakanımız ile bu konuyu nihayetlendirecek bir süreci tamamlamış olacağız." diye konuştu.
TBMM Plan ve  Bütçe  Komisyonunda 2017 yılı bütçe görüşmeleri gerçekleştirildi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu  milletvekillerinin sorularını cevaplandırdı.
Bakan kendisine sorulan kamuda çalışan taşeron işçilerin sayısının ne olduğu sorusuna "Bakanlar Kuruluna gelen rakam 720 bin kişi. Bunun yaklaşık 340 bini yerel yönetimlerde."diye cevap verdi.
Müezzinoğlu iş sağlığı ve güvenliğinin olmazsa olmaz konu başlıkları olduğunu belirtti ve , "Bu konuda sadece yasal düzenlemelerle mesafe almamız mümkün değil. Topyekün bir mücadeleyi yürüterek, iş sağlığı ve güvenliği alanında kültürel bir dönüşümü yapmamız lazım."dedi.
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam Bakan’a emeklilere verilecek olan banka promosyonu ile ilgili çalışmaların hangi aşamada olduğunu sordu. Bakan  soruya şöyle cevap verdi:"Promosyonda reel olarak yakaladığımız rakamlar, benim bakan olarak emeklilere 'bankalarla şu promosyon anlaşmasını yaptık' diyebileceğimiz rakamlar değil.

Sayın Başbakanımıza tabloyu sundum. Kamu bankaları ve Bankalar Birliği ile görüşerek daha uygun ve emeklilerimize en azından bir katkı sağlayacak bir süreci inşallah Sayın Başbakanımız şekillendirecek. Rakamlar düşük kalınca Sayın Başbakanımızın birazcık daha müdahalesine bıraktık. Kanaatim odur ki önümüzdeki bir ay içinde Sayın Başbakanımız ile bu konuyu nihayetlendirecek bir süreci tamamlamış olacağız."dedi.

Son Güncelleme: 26.11.2016 18:05
Yorumlar

Google+'da Paylaş