01 Şubat 2017 Çarşamba 12:34
Emeklilere promosyon Müjdesi-Ne Zaman ve Ne Kadar Ödenecek?

Yıllarca canını dişine takıp bu vatan toprakları için , bir kuru ekmek bir sıcak yuva için çalışan emektarların tek umudu, her yıl belirli olarak yapılan zam ve promosyonlardır.  

Sosyal Güvenlik Kurumu her yıl olduğu gibi bu yılda gerçekleştirmiş olduğu ek ödeme tutarları ile emeklinin vazife malülünün, dul ve yetimlerin maaşlarındaki ocak ayına ait farkları ödemeye başladı.Bu ay maaşlara yansıyacak olan promosyonları şahıslar ,  banka hesaplarından ve postanelerden temin edebilecek.

 Kamu bankaları emeklilere ödeme planı 3 ayrı dönem olarak değişen vatandaşlara ek ödemelerini 300- 450 liradan verdiği promosyonlar için özel bankaların da kartlarını açmaları bekleniyor. Özel bankalar emekli maaşlarını  kamu bankalarından  alan emeklilere daha iyi fırsatlar sunuyor.  Özel bankalar promosyon tutarını 600-900 liraya çıkararak müşteri kazanmaya çalışıyor.   Promosyon ödemeleri en geç şubat ve mart aylarında yatması bekleniyor. SGK yatırılacak promosyon için protokol hazırladı. İmzalanacak bu protokol, emeklilere verilecek ek ödemenin yanında , maaşın tamamının tek seferde ATM ‘lerden ücretsiz çekilmesi desteğini sunuyor.

Ayrıca emekliler maaş hesaplamalarında hesap işletim ücretinden muaf tutulacak. Hangi bankanın  protokolü imzalanmışsa , emekli o bankayla işlemlerine devam edecek. Maaşlarını  üçer aylık halinde alanların promosyon alma şekli ile her ay maaş alanların promosyon şekli farklı olacak.  Üçer aylık şeklinde alanlar için birinci grup kasım-aralık-ocak dönemi maaş alanlara ocak ayında bir aylık  promosyon ödenecek.  İkinci grupta aralık-ocak-şubat döneminde maaşlarını alanlara ocak ve şubat aylarında 2 aylık promosyon tutarı ödenirken, üçüncü grupta ise ocak-subat- mart döneminde  maaş alanlara ocak-şubat ve mart ayları için üç aylık promosyon tutarı ödenecek. Maaşlarını aylık alanlara ise bir aylık  promosyon tutarı ödenecek.

Son Güncelleme: 01.02.2017 12:36
Yorumlar

Google+'da Paylaş