04 Ocak 2017 Çarşamba 21:58
El Bab Nerede Haritadaki Konumu

Fırat Kalkanı operasyonlarıyla gündemden düşmeyen Türk Silahlı Kuvvetlerinin topraklarımız dışında katıldığı savaş bölgesi olan El Bab tam olarak nerede? Türkiye için önemli bir jeopoitik özelliği olan El Bab ile işgili detaylara haberimizin devamında ulaşabilirsiniz.Suriye deki en önemli mevzilerden olan El Bab'ın konumu nedir ?

2016 yılının en önemli hadiselerinden olan Fırat Kalkanı operasyonlarıyla gündemden düşmeyen Türk Silahlı Kuvvetlerinin topraklarımız dışında katıldığı savaş bölgesi olan El Bab yaklaşık olarak 50 ye yakın şehit verdiğimiz bir yerdir. Geçen hafta 16 kahraman askerimizi kara toprağa teslim ettiğimiz 33 askerimizin de yaralandığı yoğun çatışmaların olduğu bölge DEAŞ ın ikmal istasyonu konumundadır.

El Bab solunda Afrin sağında münbiç bölgesi yer almaktadır. DEAŞ lı teröristlerin Türkiye sınırını kontrol altına almalarındaki en büyük engel olan El Bab yakıt ikmal istasyonu görevini de görmektedir.DEAŞ terör öggütünün basında yer alan haberlere göre günlük 3 milyar dolarlık petrol ihracatının olduğu göz önüne alındığında bu bölgenin ne derece önemli olduğu ortaya çıkmaktadır.

Erdoğan'ın Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Aliağa ilçesinde FSRU Projesi (Yüzer LNG Terminali/ Floating Storage and Regasification) açılış törenine Bu terör belasını toprağa gömeceğiz. Hiç endişeniz olmasın.Bakınız şu anda El-Bab. Birileri kuru sıkı atıyor. Dünyayı biz mi kurtaracağız diyor. Kilis'e bomba düşünce neredesin hükümet diyorlar. Kilis'e bomba atanların peşine düşünce 'Dünyayı biz mi kurtaracağız' diyorlar. Bunlar ne saf ya. Sabır sabır sabır anlamadılar. Sadece ülkemizde değil terörün üzerine orada da gideceğiz dedik.Şİmdi El Bab neredeyse hallolmak üzere " dedi .

 

Son Güncelleme: 05.01.2017 00:21
Yorumlar

Google+'da Paylaş