24 Kasım 2016 Perşembe 10:12
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAT ve SAS Komando Başvuru Şartlari Tarihi ve Kıstasları
Türk Silahlı Kuvvetlerinde 15 Temmuz olayları sonrasında gerek tutuklamalar gerekse görevden almalar ile boşalan personel eksikliği dışarıdan üniversite mezunu kişilerin alımı ile giderilmeye çalışılmaktadır. Kara ve Deniz Harp akademilerinin 1.2. ve 3  sınıf öğrencilerinin personel olarak alımlarının yapılmasının ardından şimdide özel birlikler olarak ta anılan Su altı Taarruz SAT ve Su altı Savunma SAS ve birinci sınıf Dalgıç timlerinde görev yapacak kişilerin alınacağı duyuruluştur.

Yüzer ve Kıyı birlikleri ile Su Altı Taarruz , Su Altı Savanma birinci sınıf dalgıç timlerinde görev yapacak ve muazzaf olarak subay,astsubay rütbesinde görev alacak kişiler ile mühendis ve tabip kadrolarına alımlar yapılacağı Deniz Kuvvetleri komutanlığı tarafından bildirilmiştir.

Başvuru Yapacak Adayların Dikkatine

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerinde 15 Temmuz olayları sonrasında gerek tutuklamalar gerekse görevden almalar ile boşalan personel eksikliği dışarıdan üniversite mezunu kişilerin alımı ile giderilmeye çalışılmaktadır. Kara ve Deniz Harp akademilerinin 1.2. ve 3  sınıf öğrencilerinin personel olarak alımlarının yapılmasının ardından şimdide özel birlikler olarak ta anılan Su altı Taarruz SAT ve Su altı Savunma SAS ve birinci sınıf Dalgıç timlerinde görev yapacak kişilerin alınacağı duyuruluştur.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 17 Kasım  -02 Aralık 2016 tarihleri arasında resmi internet sitesi üzerinden başvuruların alınacağı duyurulmuştur.  http://www.msb.gov.tr

Deniz kuvvetleri Komutanlığına alım yapılacak kişilerin bilgilendirilmesi için ayrıca bu adreste bilgilendirme formları hazırlanmıştır.

Alım süresinde yapılacak olan resmi duyurular kişilere mail yada posta yolu ile duyurulmayacak olup sadece bu resmi internet sitesinden takip edilmesi gerekecektir.

Ayrıca ilgili duyurular ve alım şartları gerekli görüldüğü takdirde değiştirilebilir.

Başvuru yapan kişilerin kendilerinin yada ailelerinden birinin terör olaylarına karışmamış olması gerekmektedir.

Son Güncelleme: 24.11.2016 10:14
Yorumlar

Google+'da Paylaş