30 Ekim 2016 Pazar 16:54
Daeşin Gizli Bombacısı Malatya'daa Ele Geçirildi

Malatya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü DEAŞ’ın bombacısı olduğu belirlenen kişiyi yakın takibe alarak başarılı bir operasyonla yakaladı.

Suriye’nin Rakka kentinde DEAŞ kampında bomba eğitimi aldığı belirlenen A:G  istihbarat ekiplerinin takipleri neticesinde yakalanarak cezaevine gönderildi.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri

AG.’nin Malatya’ya geldiği istihbaratını aldı.Daha sonra DEAŞ bombacısı olduğu belirlenen AG’yi yakın takibe alan ekipler teröristin saklandığı eve operasyon düzenledi. Saklandığı evde kıskıvrak yakalanan ve gözaltına alınan  ve Malatya Emniyet müdürlünce sorgusu yapılan  A.G, burada yapılan sorgu ve işlemlerin ardından Malatya adliyesine götürüldü.

Burada Malatya Cumhuriyet savcısı tarafından ifadesi alınan AG. yapılan sorgusunun ardından  tutuklanması talebiyle sevkedildiği sulh ceza hakimliği tarafından  tutuklanarak Malatya E tipi cezaevine gönderildi.

Malatya nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenen AG.’nin  daha önceden Suriye ye geçerek orada DEAŞ teör örgütüne katıldığı Rakka’da bomba eğitimi aldığı ve Malatya’lı olduğu içinde bir süre önce Malatya’ya geldiği tespit edildi.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilerek yakın takibe alınan A.G, Malatya Emniyeti’nin yaptığı titiz araştırma  takip ve operasyonun ardından terör örgütü DEAŞ’ın bombacısı olduğu ortaya çıkarıldı.

Yapılan araştırmaların ardından DEAŞ örgütüne mensup olduğu öğrenilen AG’nin kaldığı eve başarılı bir operasyon düzenleyen terörle mücadele şube ekipleri  teröristi yakalayarak cezaevine gönderdi.

Son Güncelleme: 30.10.2016 17:14
Yorumlar

Google+'da Paylaş