31 Ekim 2016 Pazartesi 12:11
Cumhurbaşkanımız Bursa'da Nikah Şahitliği Yaptı

Geçtiğimiz gün üğün merasimi yapılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin oğlu ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay'ın kızı  için  Bursa'ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan burada evlenen çiftler için nikah şahitliği yaptı.

 Düzenlenen düğün törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Abdullah Gül Faruk Çelik ve Mehmet Müezzinoğlu da katılarak nikah şahitliği yaptılar.Oğlunun nikahını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe kıyması  tatlı bir hatıra olarak kaldı.

Cumhurbaşkanımız Bursa'da Nikah Şahitliği Yaptı

Nikah sonrası evlilik cüzdanını gelin Merve Altepe'ye veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burkay ve Altepe ailelerinin biricik yavrularının nikah akdini bizler resmi şahitler olarak, sizler fahri şahitler olarak akdetmiş bulunuyoruz. Evlilik uzun bir yolculuk, iyi günler var, kötü günler var. Tabi ki mutluluklar paylaşınca çoğalır. Fakat kötü günlerde de sabrettikçe Rabbim onu mutluluğa dönüştürür.

Tabi bu uzun yolculukta her gittiğim yerde biliyorsunuz benim bir tavsiyem var. Az önce şöyle "Ömer'i bir dinleyeyim" dedim. Merve'ye de tabi sordum. Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah kerim. Dolayısıyla dediler ki artık bizim anne babamızı geçmemiz lazım. İnşallah Rabbim lütfederse o da olur neden olmasın" dedi.

Yorumlar

Google+'da Paylaş