23 Ocak 2017 Pazartesi 12:48
CTE Personel Alım Başvuruları Açıklandı mı Ne Zaman Açıklanacak?

CTE personel alım başvuruları ne zaman açıklanacak sonuçları ne zaman açıklanacak konusuna merakını gidermeye çalışıyor. işte CTE personel alım başvurusu sonuçlarının açıklanacağı tarihi ve mülakat ile ilgili aday sayısı hakkında detaylar sizin için haberimizde aktarıldı.

Ceza ve Tevkifevleri tarafından resmi internet sitesi ve Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayınlanan ilanlar ile en az lise mezunu 300 infaz ve koruma memuru olmak üzere  317 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 43 diğer sağlık personeli (sağlık memuru),  32 teknisyen, 215 destek personeli (şoför), 43 destek personeli (aşçı), 28 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplamda 978 sözleşmeli personel alımına Türkiye genelinde binlerce başvuru yapıldı.

En az lise mezunu sözleşmeli personel alımı başvuruları bugün sona erdi başvurularını yapılmasının ardından personel alım ilanında başvuru yapan adaylar sözlü mülakata çağrılacak açıklanmasını bekliyor.

İlgili ilana başvurular 13 Ocak günü sona ermiş olup, başvuranlardan KPSS puanına göre sıralama 18 Ocak tarihinde adaylara duyurulacak. Başvuru sonuçlarına, başvurulan adliyelerin resmi internet sitesi üzerinden veya 5haber.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sözlü Sınava Çağrılma Nasıl Olacak?

İlgili personel alımı ilanına başvuruda bulunan adaylardan, her bir pozisyona başvuranlardan ayrı ayrı olmak üzere en yüksek KPSS puanı ile başvurandan başlamak şartı ile infaz koruma memuru, sağlık memuru, aşçı, kaloriferci ve teknisyen adaylar için alınacak personel sayısının 5, şoför için 10, ceza infaz kurumu katibi için de 20 katı aday sözlü sınava çağrılacaktır.

Son Güncelleme: 23.01.2017 12:48
Yorumlar

Google+'da Paylaş