01 Kasım 2016 Salı 13:42
Bomba Yüklü Araç Helikopterle Yerle Bir Edildi

Bugün saat 10.30 sıralarında Ovacık ilçesi otlubahçe kırsalında 2 adet F16 savaş uçağı ile bölgeye havadan operasyon düzenlendi .Hava saldırısının Ovacık ilçesine sızmaya çalışan güvenlik güçleriyle sıcak çatışmaya giren ve çatışma sırasında kaçan 15- 20 kişi olduğu tahmin edilen PKK'lı grubun tespit edilmesinden sonra gerçekleştiği söylendi. Operasyonların yapıldığı sırada araca yüklenen bir tona yakın bomba güvenlik güçlerince fark edilmesinin ardından araç kobra tipi helikopterlerle havada infilak ettirildi.

22 Ekim 2016 tarihinde Ovacık ilçesi ve kırsalında operasyon yapılacağı Tunceli valiliği tarafından bildirildi .Operasyonda patlayıcı yüklü araç bulunduğu aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ovacık ilçe merkezine yapılacak saldırıda kullanılacağı değerlendirilen bir tona yakın patlayıcı yüklü olduğu tespit edilen bombalı araç, 23 Ekim 2016 saat 07.45'te Ovacık ilçesi Koçlar Mahallesinde gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasına müteakip taarruz helikopterlerince yerinde imha edilmiştir. Operasyonda herhangi bir zaiyat meydana gelmemiştir."

Açıklamada, teröristlerin yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi amacıyla operasyonlara devam edildiği vurgulandı.

Yorumlar

Google+'da Paylaş