07 Aralık 2016 Çarşamba 11:01
Bingöl'de Kar Yağışı Hayatı Felç Etti

Bingöl’de dün sabah  etkili olan kar yağışı nedeni ile vatandaşlar zor anlar yaşarken ,il genelinde 278 köy yolu kapandı.
Bingöl’de etkili olan kar yağışı nedeni ile  278 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar kalınlığının  kent merkezinde 15 ,yüksek kesimlerde ise 25 santimetreyi buldu.

Bingöl’de etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi.İl genelinde 278 köy yolu ulaşıma kapandı.
Meteoroloji Müdürlüğünden yapılan açıklamada vatandaşlar buzlanma ve don olaylarına karşı uyarıldı.

Kapanan yolları açmak için ekipler tuzlama ve kar küreme çalışmaları yaptı ve mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için yoğun çaba harcadı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erhan Kayaokay, kapanan köy yollarını açmak için  yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

120 personel,14 greyder, 12 kepçe, 2 kar savurma, 8 dozer  ve 3kar küreme aracı ile çalışmalarını yaptıklarını  söyleyen Erhan Kayaokay,“Bingöl merkez ve ilçeler dâhil olmak üzere yağan kar nedeniyle kapanan 278 köy yolunun açılması için karla mücadelemiz devam ediyor. Öncelikle acil olan köy yollarında çalışmalarımız devam ediyor. Sırasıyla tüm köy yollarını en kısa zamanda açmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.” dedi.

Meteoroloji Müdürlüğü bölgede bu gece ve sabah saatlerinde yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı görülebileceğini belirtti.  Sürücüler ve çiftçiler tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

Son Güncelleme: 07.12.2016 11:03
Yorumlar

Google+'da Paylaş