01 Kasım 2016 Salı 14:13
Bingöl Yine Kan Ağlıyor Yine 1 Polis Şehit Oldu

Bingöl'ün Genç ilçesinde PKK'lı terörist militanları tarafından kaymakamlık yakalanan bomba yüklü araç park edilmesi sonucunda saat 22:30 civarında yoldan geçen polis zırhlı aracının yaklaşması ile birlikte uzaktan kumanda ile bombalar infilak ettirildi .Büyük bir gürültü ile gerçekleşen patlama sonucunda bir polis memuru hayatını kaybederken 10 kişi ise yaralandı.

Çevrede birçok ev ve iş yerlerinde hasar meydana geldiği gözlemlendi.Saldırının ardından bölgeye çok sayıda güvenlik gücü ve ambulans sevk edildi. ilçe Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar ilk müdahalenin uygulanması ile birlikte Bingöl'e sevk edildi .Saldırının ardından kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için güvenlik güçleri tarafından geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, olayın ardından Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı vatandaşları ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Köşger, "Saat 22.50 sıralarında Genç İlçemizde, eş zamanlı saldırı gerçekleşti. Bombalı araç patlatıldı. Kaymakamlık lojmanını korumakla görevli olan bir polis memurumuz şehit oldu. 6 güvenlik görevlisi yaralandı.

Bunlardan birisinin durumu ağır, diğerlerinin hayati tehlikesi yok. Durumu ağır olan ameliyatı yapılmak üzere Malatya'ya sevk edildi. 14 sivil vatandaşımız hafif yaralı. Çok şükür hayati tehlikeleri yok. Sıcak temas sağlandı, karşılıklı çatışmalar gerçekleşti. Şu anda operasyon sürüyor" dedi.

Yorumlar

Google+'da Paylaş