03 Şubat 2017 Cuma 16:32
Beyaz Eşyalarda ÖTV İndirimi hangi ürünlerde geçerli olacak?

Son dönemlerde merakla beklenen ÖTV ve KDV indirimi ile ilgili beklenen açıklama geldi. Bazı beyaz eşya ve mobilya ürünlerinde ÖTV  oranı 30 Nisan’a kadar yüzde 8 olacak. ÖTV indirimi ile ilgili bilgiler sizlerle..

 

Merakla beklenen ÖTV ve KDV indirimi ile ilgili beklenen karar geldi. Açıklanan karara göre bazı beyaz eşyalardan alınan ÖTV 30 Nisan’a kadar sıfırlandı. Klima, Buzdolabı, çamaşır makinası, elektrikli süpürge ve bazı küçük ev aletlerinden alınan ÖTV 30 Nisan’a kadar sıfırlandı.

Konu ile ilgili yapılan Resmi açıklamanın ardından bildirilen konuya ilişkin açıklamada belirtilen indirim 30 nisana kadar sürecek. Lüks konutları kapsayan 10 puanlık vergi indirimi ise süreli olduğu açıklandı.

Metrekare vergi değeri 2 bin liranın üzerinde olan konutlar için yapılan yüzde 18’den 8’e kadar yapılan KDV indirimi 30 Eylül 2017’den itibaren tekrar değişecektir. Konu ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Hangi Ürünlerde Geçerli olacak?

Resmi Gazete’de yapılan açıklamaya göre ÖTV ve KDV indirimi klima, buzdolapları, derin dondurucular, gazla çalışan su ısıtıcıları, termosifonlar, çamaşır ve çamaşır kurutma makinaları, bulaşık makinaları, elektrik süpürgelerinde indirim geçerli olacak.

Son Güncelleme: 03.02.2017 16:34
Yorumlar

Google+'da Paylaş