07 Şubat 2017 Salı 10:33
Bedelli Askerlik Neden Gündemde Değil-Bedelli Askerlik Bu Yıl Çıkacak mı?
 Bedelli askerlik 2017 yılında çıkacak mı diye merak edilirken konu hakkında açıklama Başbakan Yardımcısı Numan kurtulmuş'tan geldi. Numan Kurtulmuş uzun zamandır kamuoyunda tartışılan konu bedelli askerlik hakkında açıklama yaparak son noktayı koydu Bedelli askerliğin gündemde olmadığını açıkladı işte detaylar.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş CNN Türk canlı yayına katıldı. Katılmış olduğu programda son dönemde en çok tartışılan konulardan birisi olan bedelli askerlik hakkında da açıklama yaptı. Kendisine yöneltilen bedelli askerlik çıkacak mı sorusu üzerine Numan Kurtulmuş devam eden terörle mücadele çalışmalarının ardından bedelli askerlik konusunun şu anda gündemde olmadığını, ülke olarak askeriyeye olan ihtiyacının her geçen gün arttığını ifade etti. 2017 yılında bedelli askerlik bekleyenler yapılan bu açıklama ile sorularının yanıtını da almış oldular. Daha önceki yıllarda bedelli askerlik ile askerlik yapanlar ardından 2017 yılında da umutlar devam ederken Numan Kurtulmuş'un bu açıklaması ile son nokta koymuş oldu.

BEDELLİ ASKERLİK GÜNDEMDE DEĞİL

 Kurtulmuş, konuyla ilgili olarak ''Türkiye'nin şu ortamında, terörle mücadelenin bu kadar had safhada olduğu bir ortamda bedelli askerlik konusuyla ilgili herhangi bir çalışma Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında mevcut değildir. Yakın dönemde de bu konunun gündeme gelmesi mümkün değildir.'' dedi.

 

Son Güncelleme: 07.02.2017 10:35
Yorumlar

Google+'da Paylaş