12 Aralık 2016 Pazartesi 09:57
Bedelli Askerlik  Flash Gelişmler!Bedelli Askerlik ne zaman?Bedelli Askerlik İçeriği ve Detayları-2017 Para Lazım
 Askere gidecek olan binlerce adayı tarafından merak edilen 2017 bedelli askerlik çıkacak mı sorusu için başbakan yardımcısı Veysi Kaynak açıklama yaptı.Herkesin merak içerisinde beklediği bedelli askerlik için başbakan yardımcısı bedelli askerlik şu an gündemde değil cümlelerini kullandı.işte haberin detayları.

Askerlik görevini henüz yerine getirmemiş olan adaylar merak içerisinde. Bedelli askerliğin çıkıp çıkmayacağını araştırıyorlar.Bedelli askerlik çıkacak mı 2017 yılında bedelli askerlik geliyormu gibi soruların sıklıkla soran adaylar için hazırladığımız haberimizde gerekli açıklamalar Başbakan Yardımcısı tarafından bildirilmiş olup sizlere sayfamız üzerinden aktarılmıştır .Başbakan Yardımcısı Veysi kaynak bedelli askerlik tartışmalarında gerekli açıklamayı yaptı.

CNN Türk'te katıldığı bir program konuyla ilgili açıklama yapan Veysi Kaynak, 'Bedelli askerlik için bir hazırlık yapılacak mı?' sorusuna ''Türkiye'nin yurtiçinde ve yurtdışında çok önemli terör operasyonları yaparken bedelli askerliğin gündeme gelmesi mümkün değildir.'' cevabını verdi.

Uzun zamandır gerek sosyal medyada gerekse gündelik yaşamda pek çok kişi bedelli askerlik konusunu tartışıyordu. Özellikle yurtdışında yaşayan ve askerliğini yapmak isteyen kişilerin faydalandığı bu sistem Veysi Kaynak'ın açıklamasına göre daha uzun süre gündemde olmayacak. Ancak askerliğini farklı nedenlerden dolayı yapmamış kişilerin bedelli askerlik beklentisinin sonu gelmeyecek gibi gözüküyor.

2017 yılında bedelli askerlik söz konusu değildir.Her Türk genci vakti geldiğinde askerlik görevini normal bir şekilde yapmalıdır.

Son Güncelleme: 12.12.2016 10:03
Yorumlar

Google+'da Paylaş