06 Ocak 2017 Cuma 11:17
Bedelli Askerlik Çıktı mı 2017-Bedelli Askerlik Şartları-Başvuru Nereye Yapılır?
 Binlerce vatandaşın bedelli askerlik yapma bekleyişi devam ederken hükümet yetkililerinden bedelli askerlik konusunda olumsuz açıklama geldi. Sınır bölgesinde yaşanan hareketlilik ve seferberlik söylentileri bedelli askerlik taleplerinin bir süre daha yanıtsız olacağı yönünde düşünceleri ortaya koydu.

Geçtiğimiz yıl bedelli askerlik ile para karşılığında askerlik yapanlar için bu yıl aynı durum söz konusu olmayacak. Bedelli askerliği bekleyen vatandaşlar ülkenin zor şartlardan geçiyor olmasından dolayı bu yıl beklenilen karara ne yazık ki kavuşamayacaklar. Binlerce vatandaşın umutla beklediği bedelli askerlik uygulamasının bu yıl gerçekleşme ihtimali sona erdi .

2017 yılında neler olur herhangi bir düzenleme yapılır mı bilemiyoruz. Başbakan Binali Yıldırım dahil olmak üzere birçok yetkili isim bedelli askerlik uygulamasının olmadığını ifade etti. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise profesyonel askerlik ile ilgili düzenlemeler üzerinde durulduğunu söylüyor konu hakkında askerlikle ilgili bütün konuların masaya getirilmesi gerektiğini ifade ediyor.

 Ekonomide yaşanan dalgalanma ve kamuda tasarrufa gitme kararının alınması ile bedelli askerlikten kaynaklanacak olan muhtemel gelire dikkat çekilmesine rağmen hükümetten bu konuda olumlu bir adım henüz atılmadı. Sınırda ve bölgede yaşanan gelişmeler de bedelli askerlik konusunu gölgeleyince yakın bir zamanda bedelli askerlik konusunda bir düzenleme getirilmesi öngörülmüyor.

 

Son Güncelleme: 06.01.2017 11:43
Yorumlar

Google+'da Paylaş