02 Aralık 2016 Cuma 11:06
Bakan Müezzinoğlu'dan Müjde Emekli Promosyonları Ne Zaman Verilecek?

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu uzun bir zamandır gündemden düşmeyen emeklilere promosyon konusunda açıklamalarda bulundu. Emeklilerin maaşlarını istediği bankadan alabilmelerinin önü bir süre önce yapılan düzenleme ile açılmıştı. Ancak bankacılık işlemlerine yabancı olan emekliliğe hak kazandığı günden bu yana devletin belirlediği bankadan maaşını alan kişilerin hak mahrumiyeti yaşamaması için Bakanlık çalışma yapmaktadır. Müezzinoğlu bu çalışmanın yılbaşına kadar tamamlanacağını aktarmışlardır.

Emeklilere Promosyon Ne Zaman ?

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu uzun bir zamandır gündemden düşmeyen emeklilere promosyon konusunda açıklamalarda bulundu.Yapılan açıklamada yılbaşına kadar ilgili çalışma tamamlanarak kime ne kadar promosyon adı altında ödeme yapılacağı ve bu ödemenin ne zaman yapılacağı konuları netlik kazanacaktır denilmiştir

Ayrıca gündeme dair soruları da yanıtlayan Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Ekonomik büyümenin gelişmekte olan ülkelerin yıllık büyüme rakamları civarında olacak şekilde 3,2 olacağını tahmin ettiklerini belirtmişlerdir.

Taşeron işçi konusunda yapılan açıklama

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşeron konusunada değinmiştir Bu konudan mağdur olan yaklaşık 800 bin kişinin olması  ve bir süredir asıl işçi yedek işçi konuları ile gündem oluşturulduğu sorunda gelinen noktayı şöyle ifade etmiştir  "Taşeron mevzusunu çok ciddiye alıyoruz. Çünkü bu Ak Parti’nin seçim vaadidir. Ak Parti vaadde bulunduysa yapar. Ancak önümüzde yasal engeller var. Ülkemizin gündemi kalabalık olması dolayısıyla bu konu ister istemez öteleniyor. Ancak biz bu konuyu kısa sürede çözmek için yoğun çaba sarfediyoruz. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım da bu konuda oldukça hassas davranıyor. Kendileri bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulması için Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Bey’e talimat verdiler."" demişlerdir.

Son Güncelleme: 02.12.2016 11:08
Yorumlar

Google+'da Paylaş