21 Ekim 2016 Cuma 21:57
Bakan Müezzinoğlu'ndan emekli promosyonları açıklaması!
Emekli promosyonunda son durum ne? Promosyon ücreti ne kadar olacak?11 milyon emekliyi ilgilendiren promosyon ile ilgili merak edilenler  emekli promosyonu ile ilgili son gelişmeler  haberimizde .İşte detaylar..
Uluslararası İslam Dünyasında Sendikacılık Sempozyumuna katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu   gazetecilerin sorularını  yanıtladı.
Emeklilere verilecek promosyon konusunda bir ay boyunca konuşmaya yapmayacağını  vurgulayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanı Mehmet Müezzinoğlu , "Sayın Başbakanımız ve özellikle kamu bankalarının yöneticileriyle birlikte bir çalışmayı yapıp ondan sonra sayın Başbakanımızın bir takdirine müdahalesine ihtiyacımız var. Onu başarabildiğimizde kısmen de olsa emeklimizi bir promosyon beklentisine kısmi bir cevap verme imkanımız olacak. Ancak şu anda emeklilerimiz için bankalardaki dünkü söylediğim yılda  24 günlük kalan paranın karşılığında bir hak ediş ise bu emeklimizi tatmin edecek bir rakam değil. Bu rakam ile emeklimizin karşısına çıkmak istemiyoruz. Çalışmalar devam ediyor. Bir ay süresince bu konuda konuşmayacağım" dedi.
Emeklilere bankaların vereceği promosyonla ilgili Çalışma Bakanlığı bankalarla görüşmelerini  sürdürüyor .Promosyon için 4 kademe belirlendi. Kademeler 500 liranın altında maaş alanlar,500 –bin lira arası maaş alanlar, bin -2bin lira arası maaş alanlar ,2 bin ve üzeri  maaş alanlar şeklinde  belirlendi.Kademelere göre promosyon tutarları da farklılık arz edecek.Maaşı yüksek olan  emekliye daha fazla promosyon ödenecek.
Bakan Müezzinoğlu emeklilere verilecek promosyon konusunda son değerlendirmeleri Başbakan Binalı Yıldırım ile yapacaklarını ifade etti.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş