03 Ocak 2017 Salı 16:34
Asgari Ücret Zammı Netleşti (2017 taşeron kadro durumu)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2016 yılının en çok merak edilen Asgari ücret zammı ve taşeron kadro durumları konusunda bilgi verdi.Taşeron kadroların kamuya geçmesi ile ilgili ve asgari ücret komisyonunun vereceği kararın ne zaman olacağı belli oldu. Şuan 1300 tl  olan Asgari ücret zammının Perşembe günün senenin son toplantısını yapacak olan Asgari Ücret Komisyonu tarafından açıklanmasını beklediğini iletti.

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odasının ilçedeki bir otelde düzenlediği toplantıda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Türkiyenin mevcut durumu önündeki engeller ve ulaşması gereken hedefler konularında açıklamalarda bulundu .

Bakan Müezzinoğlu yakın bir zaman önce Başbakan Binali Yıldırım tarafından bitirin şu işi talimatı sonrasında Taşeron Kadro meselesi ile ilgili ilk yaptığı açıklamada "Bir süre daha sabretmek zorunda kalacaklar. Onlarla ilgili de planlama yapıyoruz" dedi.

Ayrıca Asgari ücret ile ilgili olarak ta açıklamalarda bulunan Bakan"Bugün için asgari ücret bin 300 lira. Önümüzdeki üç gün sonra ne olacak onu ben de henüz bilmiyorum. İşverenle ve işçi temsilcilerimizle konuşuyoruz. Burada bir tarafın kısa süreli mutlu olması ve geçici mutluluklar yerine iki tarafın da birlikte az da olsa mutlu olduğu ama kalıcı ve sürdürülebilir yarınları planlamak istiyoruz"" dedi .

Asgari Ücret Ne Kadar Oldu ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2016 yılının en çok merak edilen Asgari ücret zammı ve taşeron kadro durumları konusunda bilgi verdi.Taşeron kadroların kamuya geçmesi ile ilgili ve asgari ücret komisyonunun vereceği kararın ne zaman olacağı belli oldu.Bugün komisyondan çıkan karara göre 2017 yılında uygulanacak olan Asgari ücret net 1404 ,00 tl dir

 

Son Güncelleme: 03.01.2017 16:36
Yorumlar

Google+'da Paylaş