04 Ocak 2017 Çarşamba 21:20
Asgari Ücret Zammı Kesinleşti!İşçi Kesimi memnun mu?2017 Asgari Ücret Zammı

2017 yılında uygulanacak olan asgari ücret miktarı için görüşmeler işçi ve işveren sendikaları ile hükümet arasında yapılmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu başkanlığında sendika temsilcileri ile yapılan toplantıların üçüncüsü yakın bir zamanda tamamlandı. Basına sızdırılan haberlere göre DİSk Genel Başkanı Kani Beko tarafından 1800 lira teklif verilediği öğrenilmiştir.Tuık tarından belirlenen ağır şartlarda çalışan işçinin alması gereken aylık miktarı olan 1668 tl nin belirleyici rol alması beklenmektedir.

Asgari Ücrette Son Durum Nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu başkanlığında sendika temsilcileri ile yapılan toplantıların üçüncüsü yakın bir zamanda tamamlandı. Basına sızdırılan haberlere göre DİSk Genel Başkanı Kani Beko tarafından 1800 lira teklif verilediği öğrenilmiştir.Tuık tarından belirlenen ağır şartlarda çalışan işçinin alması gereken aylık miktarı olan 1668 tl nin belirleyici rol alması beklenmektedir.29 Aralıkta son toplantı yapılacak olup burada milyonlarca çalışanın bir yıl boyunca alacağı ücret belirlenecektir.

29 Aralıkta öncesi yapılan son toplantıda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcileri "ağır" işlerde çalışan bir işçinin aylık net yaşam maliyetini bin 668 lira 90 kuruş olarak açıkladı. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) ev sahipliğindeki toplantıya Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder başkanlık etti. Komisyonda işçi kesimini temsil eden Türk-İş heyetine Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, TİSK heyetine ise Yönetim Kurulu Üyesi Metin Demir başkanlık yaptı.

Türk -İş temsilcisi olarak toplantıya katılan Nazmi Irgat asgari ücretin vergiden muaf tutulması teklifini yinelediklerini belirtmiştir.Asgari ücretin net 1600 tl olması gerektiğini her geçen gün u tekliflerinin ne derece doğru oladuğu açıklanan verilerin haklı çıkardığını belirtmiştir.

Son Güncelleme: 04.01.2017 21:38
Yorumlar

Google+'da Paylaş