06 Şubat 2017 Pazartesi 22:29
AÖL Kayıt Yenileme Tarihleri Ne zaman Belli Oldu mu?
 AÖL kayıt yenileme hala devam ediyor! Binlerce öğrenci tarafından merakla beklenen AÖL kayıt yenileme süreci hala devam etmekte ve son kayır tarihi belli oldu. AÖL ile ilgili tüm soruların cevapları…

Kayıt işlemleri devam etmekte. AÖL’ye devame eden öğrencilerin 30 Ocak- 08 Şubat 2017 tarihleri arasında ilçelerine bağlı olan Halk Eğitim Merkezlerinden kayıt yenileme işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Kayıt yenileyen öğrenciler bu işlemden sonra ders seçimi de zorunludur.

Ders seçiminde öğrenilerin oldukça dikkatli olması gerekir. Öncelikle zorunlu ortak dersler seçilmeli, zorunlu dersler alındıkdan sonra seçmeli dersler seçilebilir.

Ders seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kredinin doldurulmasıdır. AÖL sisteminde öğrencilerin 35 kredi seçme hakkı vardır. 35 krediyi doldurmak zorunludur, yarım bırakılan krediler sistem tarafından tamamlanmaz bu yüzden ders seçerken 35 kredinin tamamlanmasına dikkat etmek gerekir.

Peki Kayıt Yenileme Ücreti Ne Kadar?

AÖL kayıt yenileme ücreti her yıl belirlenen sabit bir fiyat üzerinden yapılmaktadir. 2017 yılında kayıt yenileme bedeli olarak 35 TL olarak belirlenmiştir.

Öğrenciler kayıt yenileme ücretlerini, T.C kimlik numarasını vererek anlaşmaları bankalara 30 TL yatıracak bankadan alacağı dekont ile Halk Eğitim Merkezine gidecektir. Burada da Okul Aile Birliğinin vereceği banka hesabına 5 TL yatırılarak kayıt işlemi tamamlanmış olacak.

AÖL 2. Dönem Sınavları Ne Zaman?

İkinci dönem sınavları 18-19 Mart 2017 tarihinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacaksanız sınav merkezinizi kayıt yenileme süresince bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranından yeniden güncelleyiniz.

Son Güncelleme: 06.02.2017 22:36
Yorumlar

Google+'da Paylaş