06 Şubat 2017 Pazartesi 22:07
Annelere 4500 TL yardım Müjdesi! Başvurular Nasıl Yapılacak?
 Sigortalı bir işte çalışan anne adaylarına devlet desteği sürüyor. Sigortalı bir işte çalışırken anne olan vatandaşlara devlet tarafından 4500 tl ödeme yapılıyor. Bu devlet desteğinden yararlanmak için vaktinde başvuruda bulunmak gerekiyor ve devlet tarafından ödeme yapıldığında parayı çekmek gerekiyor. Bu işlemler tamamlanmadığı taktirde anne adaylarının kazanmış olduğu devlet desteği ortadan kalkıyor ve para alınamıyor.

Bir başla devlet desteği olan Doğum parası’ndan da yararlanmak isteyen annelerin öncelikle sigorta primlerinin en az 90 gün yatmış olması gerekiyor. Devletin annelere vermiş olduğu bu destekden anneler isterlerse çocuklarına bakan büyükannelerede destek sağlayabiliyor. Çalışmak durumunda kalan annelerin, çocuklarına bakan büyükannelere’de annelerinde izni ile 450 TL kadar bir ödeme alabiliyorları.

Devlet tarafından sağlanan bu destek ile, yetiştirilen çocuğun masrafları veya çocuğa bakan büyükannenin bu yönde yapmış olduğu harcamaları devlet desteği ile devlet tarafından ödenmiş oluyor.

Peki başvurular nasıl yapılır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüklerine, Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine, ilçelerde ise kaymakamlık binalarının içindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurular yapılabilir. Annelere yönelik yapılan bu devlet desteği başvuru kabul edildikten sonra ödenecek olan doğum parası ödeneği anne’nin adına açılan banka hesabına yatırılmaktadır.

 Annelerin dikkat etmesi gereken önemli konu ise, devlet desteği kapsamına annelerin başvuru sonucu alacağı ödenek kendi adlarına açılan banka hesaplarına yattıkdan sonra, bu parayı çekmedikleri takdirde paraları yanmış oluyor. Bu nedenler başvuran ve başvuruları kabul edilen annelerin banka hesaplarını kontrol ederek, hesaplarına yatan parayı çekmeleri gerekmektedir.

Son Güncelleme: 06.02.2017 22:08
Yorumlar

Google+'da Paylaş