10 Kasım 2016 Perşembe 01:52
Amerika'da yaşayan İlkay Zaman ve beraberindekiler bulundu!

Severek takip ettiğimiz, İlkay Zaman ve beraberinde bulunan Barış Kavukçu, Berkay Sürmeli ve İsa Emre Elvermez Amerika Kaliforniya'da yer alan Santa Clarita adlı avlanma bölgesinde kayboldu.  Olay basına 4 amerikan vatandaşı Türk kayboldu şeklinde yansıdı.

Avcılık konusunda deneyimli olan İlkay Zaman ve beraberindekilerden 72 saat haber alınamadı. Eyalette yer alan D11 ve D13 adlı bölgeler arasındaki bölgede kayboldukları öğrenilen İlkay Zaman ve yanındakileri bulmak için Amerikan polisi alarma geçti.

Kaybolmalarından 24 saat sonrasına kadar hiç bir ipucuna ulaşılamayan aramalar devam etti. Olayı haber alan Türk Derneği yardım çağrısında bulundu. Bu çağrının üzerine Los Angeles Başkonsolosluğu, Cumhurbaşkanımızın danışmanı, Dış işleri Bakanlığı  ve yüzlerce kişi kaybolanların bulunması için çok çaba sarf etti.

KAYBOLANLAR BULUNDU

Güney Kaliforniya Amerikalı Türkler Derneği kısa adıyla  ATASC  bilen dernek ise kaybolan Türklerin bulunması için çağrı yaptı.  Çağrıda "Son 12-24 saat içinde eğer bu beyleri veya araçlarını görüp hakkında bir şey duyduysanız/duyarsanız lütfen haber verin" denildi.

Açıklamada Barış Kavukçu, Berkay Sürmeli, İsa Emre Elvermez, İlkay Zaman'ın bölgeye geldikleri aracın marka ve plakası da paylaşıldı. Gümüş rengi AUDI A8 marka aracın plakası 6YRB698. Kaybolan Türklerden İlkay Zaman'ın hesabından 6 Kasım Pazar günü son paylaşımı yaptığı belirlendi. 

Son Güncelleme: 10.11.2016 18:30
Yorumlar

Google+'da Paylaş