Almanya#039;ya vize alma işlemleri nasıl yapılır?
Almanya’ya vize nasıl alınır?Almanya vizesi kaç günde çıkar?Vize almak için gerekli evraklar nelerdir?merak ettikleriniz ve daha fazlası için haberimize göz atabilirsiniz.
Pek çok kişi gerek iş amacıyla yada  farklı nedenlerle  kendi ülkeleri veya farklı ülkelere seyahat etmektedirler.Avrupa hukuku ve Alman yasalarına göre Almanya Başkonsolosluğu vize uygulamasını ülkeye girmek isteyen kişilere zorunlu tutmaktadır. Seyahat talepleri ayrıntılı olarak incelendikten sonra uygun bulunan kişilere vize verilmektedir. Vize için başvuru esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri istenen evrakların eksiksiz  olarak hazır edilmesi.
Başvuru için gerekli evraklar şöyle:
•Biometrik fotoğraf,
•Hesap cüzdanı,
•Kimlik fotokopisi,
•Sağlık sigortası,
•Taşınmaz mallara ait belgeler,
•Rezervasyonlar ve
•Nüfus Kayıt Örneği.
Vize için sizden istenen evraklar  seyahatin çeşidine göre farklılık gösterebilir. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak çok önemli. Başvuru formunu Türkçe ve Almanca  olarak iki dilde doldurmanız gerekmektedir .Vize işlemleri konusunda size yardım edebilecek  danışma merkezleri bulunmaktadır bu yerlerden yardım alarak işlemlerinizi kısa bir süre içerinde tamamlamanız mümkün olacaktır.
Almanya vizesi  istenen belgelerin ibraz edilmesi durumunda resmi tatil günleri haricinde 10 iş günü içerisinde çıkabilmektedir .Başvuruların seyahate başlanılacak günden en az bir ay önce yapılması tavsiye edilmektedir.
Almanya’ya Schengen vizesi ile gitmek mümkün mü?
Almanya Schengen Bölgesi içinde yer aldığı için pasaportunuzda olan Schengen vizesi ile giriş yapmanız mümkün.
Schengen vizesi başvurusu için   parmakizi mecburiyeti bulunduğu için başvuru yapacak kişinin konsoloslukta hazır bulunması gerekmektedir.
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×