05 Aralık 2016 Pazartesi 15:15
Aksaray İçme Suyu Problemi Emin Adımlarla Çözülecek?
 Aksaray Belediye Başkanı Yazgı,  Aksaray’ın içme suyu sorununu çözmek için önemli  bir projenin temellerini attıklarını ifade etti.

Aksaray’da içme suyu projesi 

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı kentin bir numaralı sorunun su olduğunu ifade etti ve bu  büyük sorunun çözümü için  önemli bir projelerinin olduğunu ve bu projenin temellerini Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun katılımı ile attıklarını belirtti.
Başkan Haluk Şahin Yazgı, kentin 1 numaralı sorunun su olduğunu dile getirdi ve bu  su sorunun çözümü için 110 milyon lira tutarında bir projenin temellerini attıklarını söyledi.

Yazılı açıklama yapan Aksaray Belediye Başkanı Yazgı,2.5 yıl önce su sorunun çözüme kavuşması için  yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini  ve büyük bir yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Şahin Yazgı ,projenin temellerini Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılım ile attıklarını, bu  büyük proje ile  kentin su sıkıntısının giderileceğini ve projenin kenti rahatlatacağını ,uzun yıllar içme suyu konusunda sıkıntı çekilmeyeceğini söyledi.

Aksaray Belediye Başkanı Yazgı yaptığı yazılı açıklamada  şunları   söyledi:

"Aksaray'ın en önemli sorunlarının başında içme suyu geliyordu. Bu sorunun çözümü için 110 milyon lira tutarında bir projenin temelini geçtiğimiz günlerde Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'nun katılımıyla attık. 6 tane su kuyusu, ardından devam eden isale hattı projeleri, depo projeleri ve arıtma tesisleriyle beraber, Allah nasip ederse 2 seneden daha kısa bir süre içinde içilebilecek kaliteli bir suya inşallah hep beraber kavuşacağız. Bizlere projelerimizde destek olan herkese teşekkür ediyorum."

Son Güncelleme: 05.12.2016 15:18
Yorumlar

Google+'da Paylaş