28 Ekim 2016 Cuma 22:47
Adana'daki Çocuk Hırsızları Ele Geçirildi
Son günlerde artan çocuk kaçırma olaylarına bir yenisi de Adana'dan eklendi. Çocuklarını kaçırıp annelerine zorla fuhuş yaptıran şebeke Adana'da düzenle nen operasyonlar sonucunda çökertildi. 4 ilde düzenlenen operasyon sonucunda çocuk kaçırma tehdit şantaj ve kadınları zorla fuhuşa yönlendirme sucu ile 46 yaşındaki Ömer B. ve kızı 14 yaşındaki E.B.yönettiği şebeke ele geçirildi.

Adana merkezli 4 ilde yapılan operasyonlar sonucunda çocukları kaçırıp annelerine zorla fuhuş yaptıran bir şebeke başarı ile çökertildi baba ile kızının aralarında bulunduğu 13 kişi gözaltına alınan operasyonlarda zorla pazarladığı 16 kadında çetenin elinden kurtarıldı.

Ahlak büro ekipleri tarafından sürdürülen operasyonlarda kedi lakaplı Ömer ve fuhuş da kaydı bulunan kızı kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı iddiası ile takip altına alındı. 4 ay boyunca şebekeyi izleyen ekipler telefonlarının dinlemeye takılmamak için fuhuş pazarlığı yaparken kadın yerine boya lazım mı? reklam panosu ve ışıklı tabela gibi şifreler ile konuştuklarını ortaya çıkardı. Mersin Osmaniye Kahramanmaraş gibi illerde de bağlantıları bulunan fuhuş çetesine operasyon düzenlemek için düğmeye basan polis ekipleri bu bölgelerdeki adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi .16 hayat kadını kurtarıldı kadınları tuzağa düşürmek için her yolu deneyen fuhuş çetesi sosyal medyada arkadaşlık kurarak tehdit ettikleri ve fuhuşa zorladıkları kadınları bataklığa çekti.Fuhuş yapmak istemeyen kadınların çocuklarını kaçırıp ölümle tehdit ettikleri ileri sürülen çete mağduru, 22 yaşındaki bir bayan kandırılarak Çorum'dan Adana'ya getirildi. 3 yaşındaki çocuğu rehin tutuldu kamyonete koyup köy köy gezdirilir fuhuş yaptırıldığı açıklandı.

Emniyetteki sorgularının ardından 16 mağdur kadın ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen şebeke elemanlarından Rezzan Ş., Süleyman Y., Salim T., Mehmet Y., Oğuzhan O., Mehmet D., Ekrem E., Hamdullah İ., Şirvan A., Ender T., küçük kız E.B. adli kontrol şartı serbest bırakıldı. Ömer B. ile Muhammet U. ise tutuklandı.
 
Son Güncelleme: 28.10.2016 23:09
Yorumlar

Google+'da Paylaş