02 Aralık 2016 Cuma 11:01
6 Bin Öğretmen Göreve Dönüyor-Göreve Dönen Öğretmenlerin İsimleri

Ülkemizin verdiği en ağır imtahanlardan olan 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bir öok öğretmen memur asker ve polis görevden uzaklaştırılmış bunların bir kısmı meslekten men edilmişlerdi. Ohal Üstü Hal  kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile görevden alınan kişiler bireysel olarak haklarını aramak için mahkemelerin yollarını tuttular.

Türk Eğitimsen Genel Başkanı  İsmail Kocuk ve Eğitimsen Genel Başkanı Kamuran Karaca tarafından sosyal hesaplarında yaptıkları açıklamalarda 10 binden fazla olan görevden alınan öğretmenlerden 6 bin 7 sinin görevlerine iade edildiği bildirildi. Peki Bu iade edilen isimler belli mi? Görevinden uzaklaştırılan diğer memurların aynı şekilde iade edilmeleri için ne yapmaları gerekmektedir? Bu iadeler bir başlangıç mı arkası gelecek mi?

Türk Eğitimsen Genel Başkanı  İsmail Kocuk ve Eğitimsen Genel Başkanı Kamuran Karaca tarafından sosyal hesaplarında yaptıkları açıklamalarda 10 binden fazla olan görevden alınan öğretmenlerden 6 bin 7 sinin görevlerine iade edildiği bildirildi. Eğitimsen Genel Başkanı Kamuran Karaca göreve iadeler ile ilgili isim listelerinin İl Valiliklerine gönderildiğini iletmiştir. Göreve iade edilen kişilerin daha ziyade eylemlere katılma sonucunda kendilerine görevden alma cezası verilen kişilere ait olduğu bildirilmiştir.

Ülkemizin verdiği en ağır imtahanlardan olan 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bir öok öğretmen memur asker ve polis görevden uzaklaştırılmış bunların bir kısmı meslekten men edilmişlerdi. Ohal Üstü Hal  kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile görevden alınan kişiler bireysel olarak haklarını aramak için mahkemelerin yollarını tuttular. Göreve iadelerin yapıldığı iller içerisinde en yüksek rakama 4bin 319 öğretmenden 2 bin 253 ü geri dönen Diyarbakır ili öncülük etmektedir. İsimler ile ilgili henüz medyaya bir bilgi verilmedi .

 

Son Güncelleme: 02.12.2016 11:03
Yorumlar

Google+'da Paylaş