03 Ocak 2017 Salı 12:55
2017'de Bedelli askerlik çıkacak mı (2017 son dakika bedelli askerlik açıklaması)

Gündemde düşmeyen , sürekli olarak sorulan bedelli askerlik çıkacak mı konusunda tekrar sorular gelmeye başladı. Bedelli askerlik çıkacak mı?Döviz konusunda merkez Bankasındaki rezerv azalışı nedeniyle dözivle bedelli askerlik uygulaması gelir mi?sizler için araştırdık .

Tük Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütleriyle yoğun mücadelesinin ve sınır ötesindeki komşuların içerisindeki karışıklığın giderilmesi yönünde etken olarak aktif rol üslenmesinin sıcaklığı devam ederken bedelli askerlik gelecek mi soruları gündemdeki yerini korumaya devam ediyor . Aslında hangi dönemlerde hangi şartlarda daha önce bedelli askerlik çıktığı masaya yatırılsa bu dönemde böyle bir çalışmanın yapılmayacağı anlaşılacaktır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin dışarıdan personel aldığı 15 Temmuz olayları sonrasında bir çok biriminde tasfiyelerin ve tutuklamaların devam ettiği ve ülkenin tam anlamıyla silahlı bir varoluş mücadelesi verdiği bu günlerde böyle bir tasarının konuşulması dahi mümkün değildir.

Yetkililer her fırsatta kendilerine yöneltilen bu konu hakkındaki sorulara böyle bir çalışmamız yok diyerek karşılık vermelerine rağmen kamuoyundaki bedelli askerli k beklentisi azalmamaktadır.

Yetkililer 2017yılı İçin Bedelli Konusunda Ne Düşünmektedirler

Tük Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütleriyle yoğun mücadelesinin ve sınır ötesindeki komşuların içerisindeki karışıklığın giderilmesi yönünde etken olarak aktif rol üslenmesinin sıcaklığı devam ederken bedelli askerlik gelecek mi soruları gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yetkililer her fırsatta kendilerine yöneltilen bu konu hakkındaki sorulara böyle bir çalışmamız yok diyerek karşılık vermelerine rağmen kamuoyundaki bedelli askerli k beklentisi azalmamaktadır.

CNN Türk Kanalında soruları cevaplayan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak Bedelli askerlik 2017 yılında olcak mı ?sorusuna " Türkiye'nin yurtiçinde ve yurtdışında çok önemli terör operasyonları yaparken bedelli askerliğin gündeme gelmesi mümkün değil" diyerek cevap verdi.

 

 

Son Güncelleme: 03.01.2017 12:57
Yorumlar

Google+'da Paylaş