11 Ocak 2017 Çarşamba 19:13
2017 YGS son başvuru tarihleri ne zaman başvurusu nasıl yapılır?
 2017 yılında YGS sınavına girecek olan adaylar başvuruları nasıl yapılır merak ediyorlar. ÖSYM tarafından YGS sınavına girecek olan adaylar için Kamu Spotu videosu yayınlandı .YGS başvuru yapma işlemleri ücretler yatırılacak bankalar ve ÖSYM kılavuzu hakkında bilgiler içeren kamu spotunda birçok bilgi ve detay aktarılmıştır bulunuyor.

2017 yılında üniversiteye girecek olan adaylar başvurularını ÖSYM başvuru merkezine ya da sınav koordinatörlüklerinden yapabilecekler. 2017 YGS sınavı son başvuru tarihi 18 Ocak 2007 olarak açıklandı. YGS başvurusu nereden nasıl yapılır diye merak edilirken ÖSYM nin hazırlamış olduğu Kamu Spotu videosu bütün Bu soruların cevabını vermiş oldu.

Yıllar süren eğitimin ardından hayalindeki üniversiteye yerleşip dilediği mesleği eline alabilmek için derslerine sıkı bir şekilde çalışan öğrenciler sınav heyecanı başladı. Üniversiteye girişte LYS sınavı için ilk adım YGS sınavından geçiyor. YGS sınavı başvuruları başladı son sınıf öğrencileri ve mezunları telaş içerisinde YGS sınavı için başvuru ne zaman yapılır kayıtları son tarihi ne zaman gibi soruları sormaya devam ediyorlar. ÖSYM sınav koordinatörlükleri ne giderek başvurularını yapabilecek olan adaylar nüfus cüzdanı ve çipli kimlik kartı yada pasaport gibi kimlik beyanı yapabilen belgeler ile bu merkezine gitmek zorundadırlar.

ÖSYM tarafından okulu başvuru merkezi olarak belirlenmeyen adaylar ise ilgili başvuru merkezine yönlendirilerek, bu merkezde başvuru işlemlerini yapabilecekler. Ayrıca YGS başvuru işlemi internet ortamında da yapılabiliyor. Bunun için ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve giriş şifresinin girilmesi gerekiyor.

 

YGS sınav ücretinin yatırılabileceği bankalar şöyle; Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler, Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Son Güncelleme: 11.01.2017 19:14
Yorumlar

Google+'da Paylaş