07 Şubat 2017 Salı 22:06
2017 Şubat Ayı Öğretmen Atamaları Ne Kadar Yapılacak Son Durum

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı son açıklamada, "Şu anda bir cevap verebilmek mümkün değil çünkü tek başına Millî Eğitim Bakanlığımızın yapacağı bir husus değil." demişti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kasım 2016 verilerine göre, ülke genelindeki mevcut öğretmen sayısının 832 bin 26, net öğretmen ihtiyacının ise 96 bin 68 olduğunu söyledi. 

2017 öğretmen atamaları konusunda yeni bir iddia ortaya atıldı. CHP'li Eğitim Komisyonu üyesi Dr. Ceyhun İrgil, öğretmen atamalarının şubat ayında yapılmayacağını ifade etti. Hükümetin şubat ayı için bir atama planlaması olmadığını söyleyen İrgil, "Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen açığını gidermek istiyor. Ancak Cumhurbaşkanı'nın da söylediği gibi tulumbada su bittiği için Maliye Bakanlığı atamaya izin vermiyor. Belki bu anayasa değişikliği nedeniyle olası referandum sürecinde mart ayı içinde beklendiği ölçüde olmasa da, daha az sayıda yine sözleşmeli ve mülakatla bir atama yapılabilir." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2017 yılında kamuya 60 bin alım yapılacağının müjdesini vermişti. Kurumlara dağılacak olan 60 bin kamu alımında hangi kurumun ne kadar atama yapacağı konusunda konuşan Bakan Müezzinoğlu, 60 bin atamanın olacağının atamaların en çok Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığına olacağını söyledi. Bakan Müezzinoğlu sözlerine 10 bin sağlık personelinin alımıyla devam edip daha sonra şubat ayında tahminen 30 bin öğretmen alımının olacağını da ekledi.

Son Güncelleme: 07.02.2017 22:08
Yorumlar

Google+'da Paylaş