08 Aralık 2016 Perşembe 13:50
2017 PÖH Alımları İçin İmza Kampanyası Başlatıldı
 2017 yılında yapılacak olan 10 bin polis özel harekat alımları için imza kampanyası başlatıldı.Yaş sınırı olmadan ve cinsiyet farkı gözetilmeden gerçekleştirilmesi  istenen polis özel harekat alımları için imza kampanyası düzenlendi.

2017 yılında 19 dönem polis özel harekat alımları için yaş sınırı ve sadece erkek adayların alımının yapılması bayanlar tarafından tepki gördü. 2017 yılında özel harekat alımlarında yaş sınırı olmaması, bay ve bayan konusunda ayrım yapılmaması için kontenjan ayrılması isteyen vatandaşlar imza kampanyası başlattı.

Polis özel harekat alımlarına başvuru yığılması yaşandı

2017 yılında 19 dönem polis özel harekat alımı için 10 bin özel harekat polisi alınacağı duyurusu yapılmasına rağmen 300 bine yakın kişi başvuru yaptı.Yapılan bu başvuruları sayısının fazla olması nedeniyle 2017 yılında polis özel harekat alımlarında büyük sayıda olacağı düşünüyor.Ülkemizde terör olaylarının fazla olmasından dolayı alımlarında fazla olması bekleniyor.

İmza Kampanyası İçin 

İmza kampanyasında bayan adaylar, vatan, millet ve bayrak savunmanın cinsiyet ile ilgisi olmadığını düşündüklerini belirttiler. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde kadın ve erkeklerin birlikte sokaklara indiklerini ve mücadele ettiklerini söyleyen kadınlar, Polis Özel Harekat mesleğinide hakkı ile icra edebileceklerini de sözlerine eklediler.

Son Güncelleme: 08.12.2016 13:54
Yorumlar

Google+'da Paylaş