14 Aralık 2016 Çarşamba 09:51
2017 memur zammı ne kadar olacak memur maaşları merak ediliyor
 Her yeni yıl öncesi konuşulan konular arasında yer alan memur maaşları ile ilgili yine merak edilen bazı sorular var.  Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar yeni yılda zam oranlarının nasıl olacağını ve yeni memur maaşlarının ne şekilde olacağını merak ediyor. İşte detaylar..

 

Devletin vatandaşlara sunduğu kamu hizmetinde görev yapan memur vatandaşlarımız her sene sonu olduğu gibi bu sene sonunda da maaşlarında yapılacak zam oranlarını merakla bekliyorlar. 2017 yılında da uygulanacak olan zam oranı 2016’nın bu son günlerinde konuşulmaya başlandı.

Konuşulan zam oranlarını ülkemizde 2016 yılında ekonomik alanda alınan sonuçlar, 2017 yılı öngörüleri, ekonomik kaynaklar ve devlet ihtiyaçları gibi etkenler çerçevesinde değerlendirilmekte.

2017 yılında uygulanacak bu zam oranı ile birlikte memur vatandaşlarımıza daha konforlu daha rahat bir yaşam sunulması hedefleniyor.

2016 yılı bitene kadar belirlenecek olan zam oranları ise yılın 2 yarısında uygulanmaktadır. İlk olarak ocak ayında ardından yılın ikinci yarısı olan temmuz ayının başında uygulanmaktadır.

Memur maaşlarına yönelik yapılan zam ise geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yılın ilk yarısı olan ve ocak ayında yapılacak zam %3 olarak belirlenirken yılın ikinci yarısı olan temmuz ayında yapılacak zam ise %4 olarak belirlendi.

Son Güncelleme: 14.12.2016 10:05
Yorumlar

Google+'da Paylaş