08 Şubat 2017 Çarşamba 10:40
2017 Emekliler İçin Ödenecek Promosyon Ücretleri Artacak mı Ne Kadar Olacak?
 2017 Mart ayında Emeklilere promosyon ücreti ödenecek emekliler için ödenecek olan promosyon ücretleri artacak mı ne kadar olacak? Ppromosyon ücretlerinin atması hakkında özel bankalar ne kadar fiyat geçecek merak ediliyor. Emeklilere ödenecek promosyonun miktarı ile ilgili merak edilen detayları siz değerli okuyucularımız için sayfamızda aktardık.

11 milyon emekliyi ilgilendiren emeklilere verilecek olan promosyon ücreti hakkında görüşmeler devam ediyor. Promosyon ücreti ne kadar olacağı merak konusuyken beklenen haber geldi ve promosyon ücretleri belirlendi. Maaşını kamu bankalarından alan emekliler aşağıda aktardığımız rakamlar üzerinden ücretini alacak bu kapsamda bin TL nin altında olanlara bankalar 300 lira promosyon öderken emekli maaşı bin lira ile 2 bin lira arasında olan vatandaşlara 375 TL emekli maaşı 2000 ve üzeri olanlara ise 450 TL promosyon ödeyecek. Kamu bankaları ve anlaşmalar doğrultusunda düzenlenen promosyon rakamları farklılık gösteriyor. Emeklilerin Büyük bir kısmı ödemesini Ziraat Bankası'ndan alırken diğer kısmı ise Vakıfbank ve Halkbank üzerinden alacak özel bankalardan maaşını alanlar da bulunmaktadır.

Özel Bankalar Promosyonları Artırabilir

Hükümet promosyon ödemesi konusunda özel bankalar ile görüşmeye devam ediyor. Promosyon ücretlerini artırmak isteyecek olan özel bankaların bazı kaynaklarda 950 liraya bazı kaynaklarda ise bin liraya kadar promosyon ödemesi yapacağı belirtilmektedir. Buna göre özel bankalara kamu bankalarına göre 100 - 300 lira arasında daha fazla ödeme yapabilir. Söz konusu ödemeler 3 yıllıktır. Yani emekliler 3 yılda bir kere yukarıda belirtilen tutarlarda promosyon ödemesi alacak.

Son Güncelleme: 08.02.2017 10:43
Yorumlar

Google+'da Paylaş