11 Şubat 2017 Cumartesi 20:22
2017 Ay tutulması ne zaman gerçekleşecek Takip Ediniz
 2017 ilk ay tutulması bu gece gerçekleşiyor. Tüm dünyanın merakla beklediği ay tutulması için geriye sayım başladı. Gökyüzü olaylarını merak edenler ay tutulmasının saat kaçta başlayacağını araştırıyor.Ay tutulması ne zaman başlıyor? İşte ay tutulmasının başlayacağız saat ve canlı olarak yayınlanacak olan video sizler için haberimizde yer alıyor.

Ay tutulması canlı izlemek için tıklayınız

Ay tutulması ne zaman gerçekleşecek

15 Şubat cumartesi gecesi gerçekleşecek olan ay tutulması Türkiye'den de rahatlıkla izlenebilecek ay tutulması Türkiye saati ile 0132 de cumartesi gecesi başlayacak. Herkes tarafından izlenebilecek Batı Asya Afrika Avrupa ve Amerika'dan da izlenebilecek olan ay tutulması 0555 de sona erecek.

Ay tutulması nedir ?

Dünyanın ile Güneş arasına girmesi sonucunda Ay Dünya'nın Gölgesine Girer ve ay güneşten aldığı parlaklığını kaybeder. Böylelikle ay tutulması oluşur yeryüzünün birçok yeri üzerinden ay tutulması rahatlıkla gözlemlenebilir. Dünya etrafında kırılan güneş ışınları ışıklarla mavi renk yutulduğu ve kırmızı renk yansıtıldığı için dünyanın gölgesi kırmızı renkli görülür ve ay tuhaf bir renge bürünür.

Son Güncelleme: 11.02.2017 21:03
Yorumlar

Google+'da Paylaş