26 Ocak 2017 Perşembe 19:14
2017 Anayasa Referandumu ne zaman yapılacak?
 Uzun süredir Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen ve oylamaları devam eden anayasa maddelerinin halka yapılacak olan referandum ayağı ise merakla bekleniyor. Referandum ne zaman yapılacak sorusu ile ilgili haberimizin ayrıntıları sizlerle!

 

Son haftalarda yoğun bir şekilde yeni anayasa maddeleri ile ilgili mesai devam ediyor. Madde madde Türkiye Büyük Meclisi’nde oylanan ve sonuna gelinen oylamanın ardından anayasa referandumunun ne zaman yapılacağı ile ilgili soru da yanıtını bulmuş oldu.

2017 Anayasa Referandumu ne zaman Yapılacak?

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilleri ile ilgili açık oy kullanıldığı gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne başvurma kararı almıştı. Şayet Anayasa Mahkemesi’nden süreci etkileyecek bir karar çıkmazsa anayasa referandumu Nisan’ın ilk haftası 2 veya 9 Nisan tarihinde yapılacak.

Referandum Oy Pusulaları Merak Ediliyor

Vatandaşlarımızın en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de oy kullanacakları pusulalar oldu. Üzerinde tercih yazacak mühür ile birlikte oy pusulasında beyaz zemin üzerine evet kahverengi zemin üzerine hayır seçenekleri olacak.

Son Güncelleme: 26.01.2017 19:15
Yorumlar

Google+'da Paylaş