18 Ekim 2016 Salı 19:18
2016 Polis Akademis Polis Alımları tarihleri merak ediliyor
2016 polis özel harekat başvuruları alınmaya başladı.Özel harekat polisi olmak isteyen adaylar başvuruları nasıl yapacaklarını nelere dikkat edeceğini ve başvuru şartlarını merak ediyorlar.Polis özel harekat başvuruları ile ilgili merak edilen detayları sizler için sayfamızda hazırladık.
 Polis alımı 2016 için  adaylar merakla bekleyişlerini sürdürürken geçtiğimiz gün polis akademi başkanlığı internet sitesinden duyuru yayınladı ve 10000 polis özel harekat alımı hakkında akıllardaki soru işaretlerini yanıtladı. Binlerce genci umut olacak olan polis özel harekat alımları ile ilgili başvuru formu merakla beklenirken başvurular 17 Ekim 2016 Pazartesi günü alınmaya başlanacak.
 Polis özel harekat alımları ile ilgili Akademi Başkanlığı internet sitesinden duyuru yayınladı. Duyuruda 10.10.2016 tarihinde yapılması planlanan başvuruların teknik bir arıza nedeniyle 17 Ekim 2016 tarihine ertelendi. Başvuru formu, alım şartları ve başvuru tarihleri hakkında ki tüm sorularınızı POMEM’in online internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Hemen her kişinin hayali olan özel harekat polisi olmak ülke topraklarını ve insanları korumak askeri bir birimde görev yapmak isteyenler 17 Ekim tarihinde müracaat ederek askeri kurumun internet sitesi üzerinden online başvuru yapabileceklerdir.
Başvurular Polis Akademisi Başkanlığından Yapılacak:
Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Özel Harekat polisi alımları için, askerliğini yapmış ve yaş olarak 28 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. Ayrıca en az lise veya dengi okul mezunu olan 10.000 erkek öğrenci alınacaktır. Başvuranlar arasında dikkat edilen en önemli özellikler ise, fiziki yeterlilik daha sonra ise mülakat sınavı yapılacaktır. Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvurular 17 Ekimde başlayacaktır. Adaylardan aranacak şartlar ve istenilecek belgeler ise askerşi birimin internet sitesinden açıklanacaktır.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş