18 Ekim 2016 Salı 00:05
2016 Emekli promosyon ödemeleri merak ediliyor
2016 yılında emeklilere verilecek olan promosyon ödemeleri hakkında son gelişmeleri sizler için sayfamızda paylaşmak istedik .Yeni düzenlemelere göre hükümet emekli maaşlarına göre 3 yıllığına 450 ve 900 arasında promosyon vermeyi planlıyor .Maaşı yüksek olanlar ise daha fazla promosyon alabilecekler işte detaylar.

2016 yılında emeklilere ödeneceği söylenen promosyonlar ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor .Yaklaşık 12 milyon emekliyi ilgilendiren banka promosyonları için SGK ile bankalar arasında görüşmelerde artık sona yaklaşıldı .SGK ile bankalar arasındaki emeklilere verilecek olan promosyon görüşmeleri promosyonun tutarında emeklilerin aylık maaşları belirleyici olacak 3 yıllık olan promosyonlar toplu olarak ödenecek iken ilk ödemeler bu yılın sonunda gerçekleştirilecek promosyon miktarı emeklinin maaşına göre şekillenecek .Maaşı yüksek olanlara daha fazla promosyon verileceği söyleniyor.

 Özel bankalar tarafından her yıl 500 bine yakın emekli için Yaklaşık 3 yıllığına 500 lira promosyon teklifi söz konusu oluyor .Bankalar emekli aylığı ve sistemde kalma zamanına göre mutlaka promosyon ödemesi yapmak zorundadırlar.Aynı zamanda 450 liranın asgari tutar olması ve aylık dilimlere göre artırılması da söyleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçen haftalarda yaptığı açıklamada, emeklilere promosyon verilmesi konusundaki çalışmaların belli bir düzeye geldiğini, son değerlendirmeyi Başbakan Binali Yıldırım ile yapacaklarını ifade etti. Başbakan Yıldırım ile yapılacak değerlendirmeden sonra, promosyonun detayları kamuoyuna duyurulacak.

Emekliye Promosyon Maaşa Göre Değişecek: Bu görüşmelerde çıkan sonuçlarsan biriside emeklilerin maaşına göre belirli bir kademelendirme yapıldığı belirtiliyor. Edinilen diğer bilgilere göre; maaşlar 500 TL’ den az, 500-bin lira arası, 1000-200 lira arası ve 2000 lira üstü şeklinde kademelendirildi. Bu kademelere göre promosyon tutarı tekrardan değişecek. Maaşı yüksek olan daha yüksek promosyon alabilecek. Diğer yandan bankaların 'Emekliler maaşın tamamını hemen çekiyor' şikayetlerinden dolayı, bu konuda da yeni düzenleme yapılacağı, parasını hemen çekmeyenlerin daha avantajlı olacağı konuşulanlar arasında.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş