10 Ocak 2017 Salı 14:39
15 Tatil Ne Zaman (Sömestır Tatili Ne Zaman Başlayacak Ne Zaman Bitecek)2017 Ocak
 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı ilk döneminin de sonlanmasına sayılı günler kalmıştır. Milyonlarca öğrenci yarıyıl tatilinin gününün değişip değişmeyeceğini merak etmektedirler. 15 Tatil olarak biline sömestir tatili ne zaman başlayacak. İkinci yarı dönem ders  başlama günü hangi gün olacak? Merak edilen bu soruların cevabını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Öğrencilerin yoğun geçen dert temposuna aralık vereceği yayı dönem tatili yaklaşmaktadır. milyonlarca öğrenci bu dönemi içerisinde gerek sına gerek ödev telaşıyla bir eğitim öğretim dönemini geride bırakmak üzereler. Öğrenciler kadar onları okula hazırlayan velilerinde dinlenecekleri dönem olan yarı yıl tatili günü ne zaman olacak sorusu sıklıkla sorulmaya başlandı.Tatil programları şimdiden yapılmaya başlandı ve geçen sene gibi aynı dönemde Ocak ayının son haftasında bir değişiklik olmadan tatilin belirlenmesi bu konuya kendini hazırlamış olan tüm vatandaşların beklentisidir.

19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlamış olan 2016 /2017 Eğitim Öğretim yılı ilk dönem tatili 20 Ocak 2017 tarihinde yapılması planlanmıştır. Şuan için bu programın ertelenmesini gerektirecek bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Belirlenen tarihlerde müfredata uyulacaktır. 06 Şubat 2017 Pazartesi günü ikinci yarı dönem ders zili çalmış olacaktır. Öğrencilerin kendilerini bu takvime göre hazırlaması gerekmektedir.

Karneyi Nasıl Öğrenebilirim ?

İlk dönem sonun yaklaşırken velileri karne heyecanı da sardı .Öğrenci ve veli bilgilendirme sistemi olan e okul ile evinizden öğrenicinizin notlarını öğrenebilirsiniz.

2007 Ocak ayından bu yana E-Okul sistemi ile de veli ve öğretmenlere hizmet veriyor. E-Okul veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sistemi olarak iki bölümden oluşan E-Okul sistemi ile https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinden giriş yaparak e-karne bölümüne erişebilirsiniz. İlgili sayfaya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Son Güncelleme: 10.01.2017 14:41
Yorumlar

Google+'da Paylaş