13 Şubat 2017 Pazartesi 20:56
14 Şubat 2017 En Güzel  Sevgililer Günü en Özel sms mesajları

Bu yılda aynı coşku ile kutlanacak 14 Şubat Sevgililer Günü hangi güne denk geliyor? 14 Şubat Sevgililer Günü yine aynı aşk ve coşkuyla bütün dünyada kutlanacak.

Bu güzel gününüzde sevgilinize nasıl mesajlar atmalısınız? Şiirler ve hediye önerilerimiz bu haberde. 14 Şubat Sevgililer Günü özel armağanlar ve en etkileyici en güzel mesajlar bu haberimizde yer almaktadır.

Kış gününün soğukluğunu hissettirmeyen günlerden biri olan 14 Şubat Sevgililer Günü herkesin bir heyecanla beklediği bu gün yaklaşıyor. Sevgili eşinize, sevgili biriciğinize ne almayı, ne söylemeyi düşünüyorsunuz?  Bu haberimizde s re özel sevgililer günüyle ilgili şiirler ve mesajlar yayınlayacağız.

Şubat ayı denince herkesin aklına ilk gelen şey sevgililer günü oluyor. Bu özel günde sevdiğiniz kişilere özel mesajlar atmak ve özel hediyeler almak için işte güzel bir yazı size. Haberimizde sizin için özel mesajlar, şiirler, hediyeler var.

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ HANGİ OLAYA DAYANIYOR, TARİHTE VAR MI?

Birçok tarihi olayın gerisinde Romalılar var. Bu özel günde aslında Romalı din adamına dayanıyor. Roma Katolik Kilisesi’ne bağlı bir din adamı olan Valentina’nın adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bazı ülkelerde “Aziz Valentin Günün” diye bilinen sevgililer günü günümüzde ise insanların sevdikleriyle hediyeleştiği gün olarak sürüp gitmektedir. “Valentine” sözcüğü Batı ülkelerinde ise sevgili ya da hoşlanılan,beğenilen kişi anlamlarına geliyor.

14 Şubat günü sevgililer günü olduğu için piyasa hareketlenir, herkes hediye almaya koşar. Yapılan tahminlere göre bütün dünya genelinde 1 milyar civarında kart gönderiliyor. Antik Yunan medeniyetlerinde kış ayları aşk aylarıdır. Ocağın 15 ‘i ile Şubat’ın 15’i arası Antik Çağlarda Gamelyon ayı olarak adlandırılmıştır. Ve bu ay aşk ilişkisinin yoğun olduğu aylardır. Zeus ve Hera’nın kutsal evliliğine adanmıştır bu ay.

·         Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları den ri aştı seni buldu, yanağına ufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi? Sevgililer günün kutlu olsun!

·         Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun!

·         Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir. Şimdi uzaklarda senin bir yudum sevgine hasretim sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyorum.

·         Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için. Sevgililer günün kutlu olsun biriciğim.

·         Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum.

·         Sen çöllerde serap gibisin, engin den rde yakamoz gibisin, ışığım sensin, güneşim sensin... Bil ki çok özlendin... Sevgililer günün kutlu olsun!

·         Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum, bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum. Sevgililer günün kutlu olsun.

·         Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Sevgililer günün kutlu olsun!

·         Bir kuş olup gitsem, aşsam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni, en büyük hediye odur bana.

·         Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığım sana!.. Sevgililer Günnü kutlu olsun birtanem, seni çok seviyorum.

·        Gece bir başka giyer siyahını, yıldızlar daha bir sönük olur ve hayat daha bir kahpe oynar oyununu sen yanımda yoksan eğer. Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, uzat yanağını . Muuckk!!!

·         Kimsin sen? Yaşamak isteyip de yaşayamadığım umutlarım, farkında olmadan yıllardır beklediğim mi? Kimsin sen? Sen benim sevgilimsin, sevdiğimi söyleyebildiğim

Son Güncelleme: 20.02.2017 23:34
Yorumlar

Google+'da Paylaş