08 Kasım 2016 Salı 13:23
Vergi Borcu Sorgulama ve Yapılandırma nasıl yapılmaktadır? 2016 Vergi Borcu Sorgulama

Vergi borcu sorgulamak için internet hizmetlerini kullanabilirsiniz sizde de vergi borcunuzu öğrenmek istiyorsanız edevlet üzerinden bu konuda sorgulama yaparak anında işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vergi borcu sorgulama işlemi edevlet üzerinden gerçekleştirebilmeniz için gerekli bilgiler e Devlet şifrenize TC kimlik numaranız olacaktır.

Vergi borcu olan vatandaşlar sorgulama işlemlerini artık e-devlet üzerinden gerçekleştirebiliyorlar.Sizde de vergi borçlusu sorgulamak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken edevlet şifresi ve TC kimlik numaranız olacaktır .Vatandaşlık görevlerinden birisi olan vergi ödeme işlemi sık sık karşılaştığımız ve yerine getirdiğiniz görevlerimiz arasında yer almaktadır.Aldığımız ürünlerde tükettiğiniz hizmetlerde vergi bedeli ödüyoruz.

 Vergi borcu sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız bağlı olduğunuz vergi İdaresi'nden sorgulama nasıl gerçekleştirir öğrenemil.Eskiden çok sık kullanılan bu uygulama şimdilerde geride kaldı. Çünkü artık Online olarak sorgulama yapılıyor bir Vergi Dairesinde sıra beklemek yerine edevlet üzerinden vergi borç sorgulama işlemini Online olarak gerçekleştirebilirsiniz .bunun için gerekli olan bir e Devlet şifresi olacaktır edevlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek edevlet şifresi alabilirsiniz .

E-devlet şifresi için PTT ye 2 TL ücret ödemeniz gerekecektir edevlet sistemine giriş yaptıktan sonra bu şifre ile internet bağlantısı bulunan bir akıllı cep telefonundan ya da bilgisayardan e-devlet resmi web sayfasını ziyaret edin. Bu sayfanın sağ üst köşesinde bulunan sisteme giriş yap butonuna tıklayın. Karşınıza yenilenerek açılacak olan sayfada sizlerden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler ise T.C: kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizdir.

Bu bilgileri uygun boşluklara eksiksiz bir şekilde yazın ve sistemin sizleri tanımlayabilmesi için kimliğimi doğrula butonuna tıklayın. Daha sonra karşınıza yine yenilenerek açılacak olan sayfada e-hizmetler balığını bulun ve vergi borç sorgulama işlemine en uygun başlığa tıklayarak vergi borç sorgulama işleminizi tamamlayın.

Yorumlar

Google+'da Paylaş