22 Ekim 2016 Cumartesi 16:36
SSK SGK Sorgulama İşlemleri-Online Sorgulama Nasıl Yapılır?
Emekli Sandığı SSK Bağkur olmak üzere vatandaşların prim ödeyerek hizmet aldığı bazı sigorta kurumları ülkemizde hizmet vermektedir her vatandaşın kendi mesleğine göre bir sağlık güvencesi bulunmaktadır. Bu sağlık sigorta kurumları sayesinde gelecek hayatlarını güvence altına almalarını sağlar. Sosyal Güvenlik Kurumu adı altında toplanan bu kurumlar internet üzerinden hizmet vermektedir.
 
SGK HİZMET DÖKÜMÜ HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER!

 Emekli olabilmek için sağlık sigortası kurumları eksiksiz bir şekilde prim ödemesinin yapılması gerekmektedir .Prim ücretlerinde meydana gelen eksiklik sonucunda emekli olma imkânsızdır .Bu nedenle eksiksiz bir şekilde bu ödemeleri gerçekleştirmek gerekir eğer ödeme işlemleri arasında SSK SGK sorgulama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu'na gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden pratik bir şekilde sorgulamanızı yapabilirsiniz.

SSK ve SGK sorgulama işlemimizi göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleştirebiliriz. Her ilçede ve her çevrede bulunan PTT kurumlarına giderek öncelikle online işlemlerin tek bir çatı altında toplandığı e-Devlete giriş için şifre almalıyız. Bu şifre yardımı ile kolay bir şekilde bu resmi devlet sayfasına giriş yapabiliriz. Bu sisteme giriş yaptığımızda sol şeritte sistem içerisinde yerleşik olan hizmetleri görürüz. Bu hizmetlerden de SSK ve SGK sorgulamayı seçerek birkaç dakika bekleriz. Hemen ardından karşımıza artık bu işlemi yapacak olduğumuz sayfayı buluruz. Bu sayfaya doğum yılımı, yaşımız, ad, soy ad, il, ilçe, sigorta kurumu ve de diğer bazı sigorta bilgilerini güvenli bir şekilde yazabiliriz. Bilgilerin yazılmasından sonra da vatandaşlar sayfanın altında sorgula butonunu görecektir. Bu alana tıklayarak gerekli olan tüm sigorta bilgilerine ulaşabilirler. Sigorta bilgilerini elde edebilmek için de bu sistem oldukça önemlidir. İhtiyacımız olan her zaman bu sisteme giriş yaparak kolay bir şekilde SSK ve SGK sorgulama işlemini gerçekleştirebiliriz.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş