06 Şubat 2017 Pazartesi 17:07
Sabiha Gökçen-Kurtköy Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?

Özellikle İstanbul’da oturanlar ve sık sık İstanbul’a gidip gelenler çok iyi bilir o trafik çilesini! Hele bir de havaalanlarına giderken düşün o trafiği. Gecikecek misin, ya uçak kaçarsa, vaktinde yetişemezsen diye insan sıkışır kalır arabanın ya da otobüsün içinde. İşte bu haber tam da bununla ilgili!

İstanbul'lular yakın zamanda bir metro müjdesi almıştı. Almıştı ancak kesinlik kazanamayan bir proje gibi düşünülüp çokta umutlanılmamıştı. İşte o metro projesi hakkında artık elle tutulur bilgiler mevcut hale geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Sabiha Gökçen-Kurtköy Metro hattının planı yapıldı ve açıklandı. Yapılan açıklamaya göre metro hattı 3 duraklı bir hat olacak. Ancak maalesef yapımı uzun bir süre alacak! Metronun yapımının 2018 yılında başlayıp 2020 yılının sonlara doğru bitirilmesi planlanıyor  şu anlık.

Metro hattının yapılacağı güzergahın gerisinde Çekmeköy Metro Hattı, Kurtköy Metro Hattı ve Kaynarca Metro Hatları bulunduğundan yeni metronun da bunlarla birleştirilerek devam etmesi ve basit aktarmalarla kısa sürede havaalanına ulaşımın sağlanması hedefleniyor.

Teknopark İstasyonu, Yenişehir İstasyonu ve Kurtköy İstasyonu olmak üzere eklenecek olan 3 durağın yapımı biraz uzun sürecek olsa da İstanbullu trafik çilesinden kurtulmak adına bu süreyi beklemeye hazır gözüküyor. Bunun dışında metro hattının bulunacağı Pendik bölgesi aynı zamanda Yüksek Hızlı Tren hattına da sahip olduğundan vatandaşlar bu metro sayesinde hem vakit kaybetmeyecek hem de saatlerce yol çekme sıkıntısından kurtulmuş olacak. 

Son Güncelleme: 06.02.2017 17:09
Yorumlar

Google+'da Paylaş