05 Mayıs 2016 Perşembe 22:12
PKK'la Dirsek Temasında Olduğu Tesbit Edilen Yeğen Öcalan Tutuklandı
Abdullah Öcalan’ın yeğeni Ömer Öcalan tutuklandı. PKK’li teröristlerle irtibat halinde olduğu  tespit edilen Abdullah Öcalan’ın yeğeni DBP Mardin İl Başkanı Ömer Öcalan ‘ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı.
Etkisiz hale getirilen teröristle telefonda irtibat halinde olduğu belirlenen Abdullah Öcalan’ın yeğeni DBP  Mardin İl Başkanı Ömer Öcalan’ın da aralarında olduğu 5 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi.
26 Aralık günü Mardin’in Dargeçit ilçesinde düenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen Kerboran sorumlusu Rezzan kod adlı İrfan Erol’un üzerinden çıkan sim kart üzerinde yapılan incelemenin ardından 27 Nisan’da gerçekleştirilen operasyonda aralarında DBP  Mardin Eşbaşkanı Ömer Öcalan’ın da olduğu 6 kişi gözaltına alındı.Emniyetteki  işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Ömer Öcalan’ı da aralarında olduğu 5 kişi tutuklanarak ceza evine gönderilirken ,1 kişide adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Mardin Valiliğinden konu ile lgili bir açıklama yapıldı.Açıklamada , "BTÖ mensubu İrfan Erol ve bağlantılı kişilere yönelik Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, Mardin Jandarma Komutanlığı tarafından 27 Nisan 2016 tarihinde yapılan adli arama faaliyeti sonucunda gözaltına alınan 6 şahıstan, Demokratik Bölge Partisi İl Başkanı Ömer Öcalan, Asya Gezer, Osman Demir, Cumhur Altaş, ve Hamza Dikmen isimli 5 şahıs, Mardin 1. Asliye Mahkemesi kararı üzerine tutuklanmıştır. Gözaltına alınan Murat Koçak isimli şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır."ifadelerine yer verildi.
 
Son Güncelleme: 02.06.2016 23:04
Yorumlar

Google+'da Paylaş