25 Ekim 2016 Salı 14:59
Parsel Pafta Sorgulama-2017 Online Parsel Sorgu
Kara parçaları kolay bulunabilmesi için belirli kurallara göre yeryüzünde belli alanlara ayrılmıştır.Bu alanların her birine pasta ismi verilir. Bu haftalar üzerinde yerleşim merkezleri kurulur ve bir araya gelmesini sağlayan Toprak parçaların ada parsel ismi verilir Parseller daha küçük birimlerdir .İmar planları proje yapmak isteyen kişiler tarafından parsellerin kime ait olduğu önemlidir.Yapılacak olan imar bir kişiye ya da özel kuruma bağlı parsel üzerinde gerçekleşmemesi için vatandaşlar internet üzerinden sorgulamasını yapabilirler.

Kimlik bilgisi görevi gören arazilerin bilgilerinin taşındığı kurum Tapu Kadastro Müdürlüğü dur bu kurumda çeşitli bilgiler ve parsellerin kime ait olduğu hakkında detaylar bulunmaktadır. Parseller hakkında bilgi edinmek için kurum binasına girerek sorgulama yaparak adresi bulup o şekilde konu hakkında bilgi alınabilir. Diğer yandan vakti olmayan işlerini kısa sürede bitirmek isteyen vatandaşlarımıza yönelik hazırlanmış Online olarak parsel pafta sorgulama işlemi de yapılabilir.

Boş bir arazi gördüğünüzde bu arazinin kime ait olduğu hakkında merakınızı gidermek için internet üzerinden kolaylıkla sorgulama yapabilirsiniz.Vatandaşlarımız için hazırlanmış olan parsel pafta sorgulama işlemleri tüm soru işaretlerinin yanıtlarını vermektedir.

 Adres bilgilerini ve parselin il ilçesi hakkında kısa bilgi vermenizden sonra tek bir tuşla bu parsel hakkında bilgi alabilirsiniz. Coğrafi harita üzerinden kuş bakışı şeklinde de parseli görme şansı tanıyan bu sistemi herkesin kullanabilmesi mümkündür. Çünkü sistem sizlerden hiçbir şekilde giriş için öncelikli bir durum talep etmez. Dolayısıyla da bizlerin hızlı bir şekilde bu parsel konusu hakkında verilen çalışmalardan yardım alması oldukça kolaydır. Değişen bu sistemi nerede isterseniz kullanabilir bu şekilde tapusunun kime ait olduğu hakkında en geniş bilgileri de edinebilirsiniz.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş