14 Kasım 2016 Pazartesi 21:27
Nasıl Komando Nasıl Olunur?Komando Olma Şartları ve Başvuru Nereye Yapılır?

Komando er nasıl olunur ?KIomando olmak için hangi şartlar gerekiyor ?Komando olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?Komando olarak askerlik yapabilmek için hangi şartlar gerekiyor ?Nasıl komando olunur ? sorusunun cevabını sizler için sayfamızda hazırladık…

Askerliği komando olarak yapmak isteyenler için merak edilen komando olma şartlarını sayfamızda hazırladık Komando nasıl olunur sorusunun cevabını Bu sayfada bulabilirsiniz.Askere gidecek olan gençlerin Hayallerinden birisi de askerliği komando olarak yapmaktır.Askerlik nasıl komando olarak yapılır gerekli şartlar nelerdir işte merak edilen detaylar…

Özellikle erkekler için adı söylenirken büyük bir  havası olan komando ünvanı askerlik esnasında büyük bir şeref ile taşınan rütbe olurken Askerlikten sonra da gururla anıları erkekler arasında ben komando olarak yaptım diye gururla anlatılır.

Her asker olmak isteyen gencin hayali olan komando maalesef herkese nasip olmuyor.Kkomando olmak için bazı özellikleri taşımamız gerekiyor vücut yapınızın ve fiziki ve ruhsal sağlığınızı komando olmak için buna uygun olması gerekiyor boy ve kilo ölçüleri belirlenen olan dolupta çok uzun boylu olmak gerektiği doğru bir bilgi değil .

1,70 cm boyunda biri de pekala komando olabilir. Burada önemli olan şey boy ile kilo arasındaki farkın artı-eksi 10 sınırını geçmemesi. Boyunuzun 1,75 cm olduğunu düşünelim, bu durumda komando olmak istiyorsanız 85 kilodan fazla olamaz, 65 kilodan da az olamazsınız. Eğer boy ve kilo oranı konusunda bir sıkıntınız yoksa, bir diğer önemli şart ise daha önce ciddi bir ameliyat geçirmemiş olmanız. Çocukluğunuzda veya askerlik öncesinde hayati tehlike arz eden bir nedenden dolayı ameliyat geçirdiyseniz veya bir kaza sonucu ciddi bir tıbbi operasyon geçirdiyseniz komando olarak kabul edilme ihtimaliniz oldukça azdır. Bazı durumlarda kabul görenler olsa da, silahlı kuvvetler risk sahibi kişilerin komando olmasına izin vermiyor.  Son olarak söz edeceğimiz özellik ise doktor raporlu psikolojik bir rahatsızlığa sahip olmamak.

Yorumlar

Google+'da Paylaş